Kompānija “Red Bull” paziņojusi par plāniem tuvāko gadu laikā uzbūvēt augstas veiktspējas automašīnu, kas būs domāta trasei, bet ierobežotā skaitā nonāks pārdošanā par nepilniem sešiem miljoniem eiro.

Divvietīgo “Red Bull” sporta auto jau konstruē izcilais inženieris Adrians Ņūvijs, kura vadībā tapuši daudzi F1 spēkrati, ar ko izcīnītas uzvaras un čempiontituli. Mašīna tiks izgatavota 50 eksemplāros un būs pieejama entuziastiem 2025. gadā.

Spēkratam jau dots nosaukums RB17 un tā būs pirmā pārdošanā pieejamā sērijveida automašīna, kas nesīs “Red Bull” nosaukumu. Tā tiks aprīkota ar V8 hibrīda turbo motoru, kas spēs attīstīt vairāk par 1100 zirgspēkiem. Mērķis ir radīt auto, kura veiktspēja līdzinās “Formulai 1”.

Tie kolekcionāri, kuri iegādāsies šādu auto, saņems pieeju arī Miltonkīnsas rūpnīcas simulatoram, tāpat tiem tiks izstrādāta mašīnas attīstības programma un būs pieejami treniņi sacīkšu trasē.

“RB17 iezīmē svarīgu robežu “Red Bull Advanced Technologies” attīstībā,” stāsta Adrians Ņūvijs. “Tagad mēs esam pilnībā gatavi radīt un sērijveidā ražot automašīnas savā rūpnīcā.”

Ņūvijs piebilst: “RB17 tapšanā tiks izmantotas visas zināšanas, kas iegūtas konstruējot F1 mašīnas. Tās tiks ieliktas divvietīgā sporta auto, kura veiktspēja būs ārkārtīgi augsta. Esam pavirzījuši dizaina un tehniskās robežas daudz tālāk par to, kas līdz šim bija pieejams auto entuziastiem un kolekcionāriem. Šeit strādāju jau 17 sezonas, un šķiet, ka šī ir nākamā nodaļa mūsu uzņēmumam un tam, ar ko nodarbojamies.”