“Red Bull” komanda izbeigusi izmeklēšanu, kuras rezultātā Juri Vips un enerģijas dzērienu ražosanas gigants pārtraukuši jebkāda veida saistības pēc četras sezonas ilgušās sadarbības.

Vēl šai pavasarī Vips kļuva par pirmo Baltijas valstu braucēju, kurš piedalījies Formula 1 Grand Prix nedēļas nogalē, “Red Bull” sastāvā izmēģinot RB18 modeli piektdienas treniņbraucienos.

Vienam no spožākajiem Formula 2 braucējiem dzīve sagriezās kājām gaisā, nemaz nesēžot pie stūres. Videospēles ‘Call of Duty’ tiešsaites translācijas laikā izteiktā rasu aizskarošā frāze lika ar tūlītēju efektu uzsākt iekšējo izmeklēšanu. Lai gan Vips pauda nožēlu par notikušo un vairāki viņa konkurenti vērsa uzmanību, ka igaunis nav centies aizvainot afroamerikāņu rases pārstāvjus, iznākums ir likumsakarīgs – “Red Bull” ir atbrīvojusi viņu no akadēmijas, kā arī F1 komandas rezerves un testpilota pienākumiem.

Vipa pārstāvētā “Hitech GP” komanda vēl nav izplatījusi oficiālu paziņojumu, vai veiks sastāva izmaiņas uz šai nedēļā gaidāmo Lielbritānijas posmu. Noprotams, ka Vipa izredzes saglabāt vietu ir labas, ņemot vērā, ka šādos gadījumos lielākā daļa sankciju seko nekavējoties, tomēr zaudētais “Red Bull” atbalsts apgrūtinās finanšu nodrošināšanu karjeras ilgtermiņa attīstīšanai.

Katrai F1 komandai sezonas gaitā vismaz divreiz treniņbraucienos jāizmanto jaunie braucēji. “Red Bull” plānoja šim mērķim rūpnīcas komandai novirzīt Juri Vipu, bet junioru vienībai “AlphaTauri” – Liamu Lovsonu. Nav izslēgts, ka Lovsons tiks pie izdevības testēt divas dažādas mašīnas.

Zīmīgi, ka šonedēļ Formula 1 pasaule saskārās ar vēl vienu ar rasismu saistītu incidentu. Trīskārtējais pasaules čempions Nelsons Pikē, kura meita Kellija ir Maksa Verstapena draudzene, pērn novembrī lietoja rasistisku vārdu attiecībā uz Luisu Hamiltonu. Lai gan F1 sabiedrību šīs ziņas sasniedza tikai šonedēļ, Pikē senjoram draud izslēgšana no iespējas jebkad iekļūt F1 padokā, ja viņš neatvainosies Hamiltonam par saviem izteikumiem.