91 gadu vecais Bernijs Eklstouns kādā intervijā paudis atbalstu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, bet F1 čempionāta pārstāvji atkal bijuši spiesti uz to reaģēt ar savu paziņojumu. Tajā teikts, ka Eklstouna viedoklis ir spilgtā pretstatā čempionāta mūsdienu vērtībām.

Eklstouns jau iepriekš izcēlies ar Putinu slavinošiem izteikumiem. Bijušais “Formula 1” boss savu viedokli par okupantu valsts vadītāju nav mainījis arī pēc viņa vadībā izvērstajām zvērībām un noziegumiem Ukrainā.

“Es joprojām būtu gatavs saņemt lodi viņa vietā,” britu televīzijas kanāla ITV šovā “Good Morning Britain” sacīja Eklstouns. “Es gribētu, lai tas nav sāpīgi, bet es tomēr būtu gatavs saņemt lodi.”

Aicināts paskaidrot savu nostāju sīkāk, Eklstouns turpināja: “Jo viņš ir pirmšķirīgs cilvēks, un viņš dara to, ko uzskata par pareizu. Diemžēl viņš, tāpat kā daudzi biznesa cilvēki, tostarp es, ik pa laikam pieļauj kļūdas, un tad ir jādara viss, lai no tā izkļūtu ārā.”

Eklstouns arī kritizējis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski par to, ka viņam nav izdevies novērst karu.

“Viņa profesija, cik es saprotu, ir komiķis, un man šķiet, ka viņš vēlas turpināt strādāt šajā profesijā,” teica Eklstouns. “Jo, ja viņš būtu domājis par vajadzīgajām lietām, viņš būtu runājis ar Putinu, kurš ir saprātīgs cilvēks un būtu viņu uzklausījis. Un tad, iespējams, būtu kaut kas izdarīts lietas labā.”

“Formula 1” pārstāvji reaģējuši uz Eklstouna sacīto, sakot, ka šis viedoklis ir pilnīgā pretstatā čempionāta mūsdienu vērtībām.

“Laikā, kad ir nepieciešama vienotība, lai cīnītos pret rasismu un nevienlīdzību, mēs pilnībā nepiekrītam Bernija Eklstouna komentāriem,” sacīts paziņojumā. “Tiem nav vietas “Formulā 1″ un sabiedrībā kopumā.”