Kādreizējais “Formula 1” pilots Huans Pablo Montoija uzskata, ka tikai daļu no savām uzvarām “Red Bull” komanda šogad guvusi dēļ ātruma pārsvara, kamēr pārējās tai vienkārši uzdāvinājusi “Ferrari” komanda, atkal un atkal pieļaujot kļūdas.

“Red Bull” piloti uzvarējuši jau sešos posmos pēc kārtas, kamēr “Ferrari” arī pretendējusi uz uzvarām, taču piedzīvojusi neveiksmes. Montoija, kurš F1 čempionātā startēja no 2001. līdz 2006. gadam, pauž savu skatījumu uz situāciju.

“Kā komanda, “Ferrari” nedemonstrē tādu veikumu, kādu vajadzētu,” secina Montoija. “Var teikt, ka pusi no “Red Bull” uzvarām “Ferrari” viņiem ir uzdāvinājusi, nevis “Red Bull” uzvarējusi pati. Daļu no uzvarām “Red Bull” ir guvusi sava ātruma pārspēka rezultātā, bet citreiz tu skaties un nesaproti, kā? Varbūt “Ferrari” ir ļoti ātra mašīna, un viņi pārāk baidās visu sabojāt?”

Montoija uzsver, ka “Red Bull” komanda čempionātā startē ar atšķirīgu filozofiju, kamēr “Ferrari” paši uz saviem pleciem uzliek pārāk lielu spiedienu. Tieši tā rezultātā, pēc kolumbieša domām, arī tiekot pieļautas kļūdas.

“Neviens “Ferrari” komandā nevēlas kļūdīties un neviens negrib tikt vainots, tiek pieļautas kļūdas un tādā veidā rodas spiediens,” skaidro Montoija. “Viņi tik ļoti cenšas būt ātrāki, ka pat kārtīgi neatskrūvē riteņus. Kāpēc tie mēdz iestrēgt? Kāpēc ar riepu maiņu viņiem viss neiet gludi? Viņi tik ļoti pārcenšas, gribot uzvarēt, ka atkal un atkal kļūdās.”

Šarls Leklērs šogad uzvarējis tikai divos posmos, lai gan ātruma ziņā bijis tuvu triumfam arī citos posmos. Kopvērtējumā viņš ir trīs punktus aiz Serhio Peresa un jau 49 punktus aiz vadībā esošā Maksa Verstapena.

“Viņi turpina pieņemt nepareizus lēmumus sacīkšu laikā,” atzīst Montoija. “Un rezultātā nav viegli, jo “Red Bull” komanda ar savu stratēģiju ir ļoti agresīva. Savā ziņā var sacīt, ka “Red Bull” arī ļoti veicas, jo drošības mašīna parasti izbrauc trasē viņiem vajadzīgajā laikā. Situācijas vienmēr ir viņiem par labu.”