Serhio Peresam nāksies Austrijas GP sprintu uzsākt deviņas pozīcijas zemāk par sākotnējo kvalifikācijas vietu, jo trases limitu pārkāpuma dēļ anulēts viņa ātrākais aplis otrajā kvalifikācijas kārtā.

Trases robežu ievērošana Austrijā sagādāja problēmas vairākiem braucējiem, viņu vidū arī Serhio Peress. Pirmais mēģinājums iekļūt Q3 meksikānim nebija veiksmīgs – viņa aplis tika anulēts, līdz ar to pēdējās minūtēs nācās glābt situāciju. Tas viņam izdevās, sasniedzot sesto labāko rezultātu sesijā.

Turpinājumā notikušajā Q3 sesijā Peresam klājās krietni labāk. “Red Bull” braucējs komandas mājas trasē sasniedza ceturto labāko rezultātu. Tiesnešiem radās aizdomas, ka arī šajā aplī nav pilnībā ievērotas trases robežas, tomēr pārkāpums tika fiksēts, kad trešā kvalifikācijas kārta jau bija sākusies, līdz ar to lēmuma pieņemšanu nācās atlikt pēc sesijas. Iemesls lēnajai tiesnešu darbībai bija skaidrojams ar to, ka viņiem nācās izmeklēt vēl virkni līdzīgu pārkāpumu.

Sapratuši savu kļūdu, tiesneši pieņēma lēmumu anulēt Peresa labāko rezultātu Q2, kā rezultātā viņš zaudējis ceturto vietu un sprintu uzsāks no 13. pozīcijas, atbilstoši labākajam aplim, kas veikts ievērojot trases robežas. Uz ceturto vietu pakāpies Džordžs Rasels, kuram kvalifikācija noslēdzās drošības barjerā.

Ja Peresa aplis tiktu anulēts laicīgi, izdevību piedalīties trešajā kvalifikācijas kārtā nopelnītu “AlphaTauri” braucējs Pjērs Gazlī, kurš pēc sākotnējiem rezultātiem palika 11. vietā, par 0,014 sekundēm piekāpjoties Mikam Šūmaheram, kurš vēlāk sasniedza savu karjeras labāko rezultātu kvalifikācijās. Pēc Peresa soda Šūmahers startēs septītais.

Grafiks: FIA