Mainīgos apstākļos notikumiem bagātās sacīkstēs Austrijā F2 čempionāta sezonas līderi pēc kļūdainas stratēģijas palika bez punktiem, kamēr uzvara tika Ričardam Veršoram no “Trident” komandas. F3 čempionātā dubultuzvara francūžiem.

Formula 2

Zaudējis lielāko daļu “Red Bull” atbalsta, igaunis Juri Vips ieradās Austrijā tikpat labā formā, kā F2 esam pieraduši viņu redzēt. Kvalifikācijā viņš piekāpās vienīgi Frederikam Vesti, bet Logans Sardžents un Ajumu Ivasa par vienu sekundes simtdaļu pieveica čempionāta līderi Felipi Drugoviču.

Sprinta braucienā labāko desmitniekam startējot apgrieztā secībā, Markuss Armstrongs un Teo Puršērs izmantoja pirmās rindas priekšrocības. Sacīkšu pēdējos apļos Puršēram nācās pamatīgi piepūlēties, lai noturētu Džeku Dūenu sev aizmugurē, tomēr francūzim tas izdevās.

Atšķirībā no sprinta, svētdien notikušās sacīkstes vairs nebija sausā trasē. Braucēju priekšā bija dilemma – startēt ar slapjā laika riepām, kuras būs ātrākas pirmajos apļos, vai riskēt ar sausam laikam paredzētajiem slikiem. Gandrīz visi vadošie braucēji izvēlējās piesardzīgu pieeju. Visaugstāk no sausā laika riepu piekritējiem no astotās pozīcijas startēja Ričards Veršors.

Startā Vips pārņēma vadību, kamēr Vesti uz brīdi pat nonāca trešajā pozīcijā. Pēc kontakta ar Jehanu Daruvalu jau pirmajā aplī noslēdzās sprinta uzvarētāja Armstronga sacīkste. Trasē devās drošības mašīna un trase sāka strauji žūt. Kļuva skaidrs, ka sliki ir pareizā izvēle, taču līeri turējās trasē, jo obligātais pitstops jāveic pēc sestā apļa. Ja boksi tiek apmeklēti ātrāk, tajos būs jādodas vēlreiz.

Veršors bija kļuvis par līderi, Daruvala sekoja otrajā pozīcijā, bet 31 gadu vecais Roberto Meri, kurš 2015. gadā brauca arī F1, dažu apļu laikā F2 sacīkstēs Austrijā spēja pakāpties no 21. uz trešo pozīciju. Ļoti gauss un neizdevies pitstops sabojāja Vipa sacīksti, līdz ar to par sekotāju grupas līderi atkal kļuva Vesti. Svaigajās riepās uz joprojām mitrā asfalta bija ļoti grūti radīt darbspējīgu temperatūru, kā rezultātā līderu grupiņa turpināja iekrāt pārsvaru.

Daruvala kā pirmais devās boksos pēc otrā sliku komplekta, tomēr tas neļāva gūt virsroku pār Veršoru, kurš lepnā vientulībā izcīnīja uzvaru. Pēdējos apļos Daruvalas riepas bija nodilušas un viņš zaudēja pozīciju Meri. Tiesneši gan bija piefiksējuši, ka sacīkšu gaitā Meri piecas reizes neievēroja trases robežas, kā rezultātā viņš saņēma sodu un tika klasificēts piektajā vietā. Tas pavēra iespēju uz pjedestāla ar ‘nepareizo stratēģiju’ kāpt Loganam Sardžentam. Trases robežu pārkāpumi lika zaudēt divas pozīcijas arī Ivasam, bet Vesti un Lovsons par līdzīgiem pārkāpumiem palika bez punktiem, ļaujot desmitniekā ielīst Juri Vipam.

Lieliskā nedēļas nogale ļāva Veršoram ar 70 punktiem pakāpties uz piekto vietu kopvērtējumā. Viņam priekšā joprojām ir Drugovičs (154), Puršērs (114), Sardžents (105) un Daruvala (98). Pēc divām nedēļām braucēji dosies uz Franciju. Pola Rikāra trase kalendārā tika iekļauta pēc Soču sacīkšu izslēgšanas.

PAPILDINĀTS: Nepietiekama degvielas daudzuma dēļ Veršors diskvalificēts no svētdienas sacīkstēm. Uzvara piešķirta Daruvalam. Kopvērtējums: Drugovičs 154, Sardžents 115, Puršērs 114.

Formula 3

F3 sestdienas sacīkstē pirmajā aplī Huans Manuels Korrea pārņēma vadību no Kaio Kollē, viņiem sekoja Džeks Karaufords un Frederiko Kolapinto. Pavadījis piecus apļus vadībā, Korrea izstājās tehnisku iemeslu dēļ.

Cīņās par punktiem Artūrs Leklērs neatstāja daudz vietas Oliveram Bērmanam un Zeinam Melounijam, kuri piedzīvoja sadursmi, izraisot drošības mašīnas fāzi. Tā palīdzēja sacīkšu otrajā pusē Džekam Kraufordam pārņemt vadību pēc cīņas ar Kollē vairāku līkumu garumā. Kolapinto izdevās nosargāt trešo uzvaru cīņā ar Leklēru.

Svētdien slapjā trasē sacīkstes sākās gaitā. Pole position ieguvējs Izāks Adžārs (Isack Hadjar) pirmajos apļos vairākkārt mocījās, lai saglabātu mašīnu trasē, tomēr aizmugurē esošais tautietis Viktors Martēns tā arī nespēja atrast ceļu garām. Izturējis sākotnējo spiedienu, Adžārs pārliecinoši izcīnīja uzvaru.

Arī drošības mašīna nemainīja pozīciju izkārtojumu peletona priekšgalā. Par trešo vietu uz pjedestāla ilgstoši cīnījās “Prema” braucēji Bērmans un Leklērs. Britu sportistam izdevās to nosargāt. Līdzīgi kā F2, arī Formula 3 sacīkstēs sestdienas uzvarētājs piedzīvoja kontaktu ar konkurentiem jau pirmajā aplī, kā rezultātā Kraufordam papildināt punktu krājumu neizdevās.

Tieši Austrijas posma uzvarētaji Adžārs un Kraufords uzskatāmi par spožām zvaigznēm nākotnē, jo abiem vēl ir tikai 17 gadi, kamēr pārējie kopvērtejuma Top 5 pārstāvji ir vecāki. Martēns ar 98 punktiem saglabā vadību, viņam seko Adžārs (97), Leklērs (91), Štaneks (75) un Kraufords (70). Nākamā sacīkste paredzēta jūlija beigās Ungārijā.