Izstājoties Serhio Peresam un Karlosam Saincam, par Grand Prix uzvarētaju Austrijā kļuva “Ferrari” braucējs Šarls Leklērs.

Sacīkšu startā pole position ieguvējs Makss Verstapens saglabāja pozīciju priekšā Šarlam Leklēram. Otrs “Ferrari” braucējs Karloss Saincs uz brīdi nonāca aiz Džordža Rasela, tomēr ātri vien pozīciju atguva.

Otrajā sektorā jau Serhio Peress uzbruka Rasela ceturtajai pozīcijai. Abiem cenšoties izņemt līkumu blakus, mašīnas saskārās, aizsūtot Peresu grants drošības joslā. Atgriezies trasē pēdējā vietā, meksikānis ar manāmiem bojājumiem mašīnas sānos devās boksos. Lai gan Peress atgriezās pēdējā vietā, “Red Bull” drīz vien saprata, ka nav jēga turpināt, liekot savam braucējam doties boksos, lai izstātos.

Rasels saglabāja ceturto pozīciju aiz Verstapena, Leklēra un Sainca, taču priekšā Okonam, Magnusenam, Šūmaheram un Hamiltonam. Saņēmis piecu sekunžu sodu par sadursmes izraisīšanu, Rasels 11. aplī pats arī devās boksos, mainot arī priekšējo antispārnu.

Šarls Leklērs sacīkšu pirmajā pusē izskatījās ātrāks par Verstapenu. Pirmais mēģinājums desmitajā aplī nebija sekmīgs, taču divus apļus vēlāk Leklērs pārņēma sacīkšu vadību. Nākamajā aplī Verstapens devās boksos pēc cietā sastāva riepām, kamēr “Ferrari” braucēji palika trasē, nemēģinot nosegt “Red Bull” stratēģiju.

Luiss Hamiltons pazaudēja daudz laika, mēģinot apdzīt “Haas” braucējus, tomēr septiņkārtējam čempionam vajadzēja 15 apļus, lai to paveiktu.

26. aplī Leklērs devās boksos un atgriezās trasē 7 sekundes aiz Verstapena, tomēr ar ievērojami svaigākām riepām. Nākamajā aplī boksos iebrauca arī Saincs, atgriežoties ceturtajā vietā aiz Hamiltona, kurš vēl nebija devies boksos.

Nebija ilgi jāgaida līdz “Mercedes” braucējs devās pie saviem mehāniķiem. Sekundi ilga aizkavēšanās liedza tikt garām Okonam. Apli pēc atgriešanās trasē Luiss apsteidza “Alpine” braucēju.

Braucot aptuveni sekundi aplī ātrāk, Leklērs noķēra un bez problēmām apdzina Verstapenu. Maksam tuvojās arī otrs “Ferrari” ar Karlosu Saincu pie stūres, tomēr Verstapens laicīgi iemuka otrajā pitstopā pēc jauna cieto riepu sastāva.

Pamatīgas problēmas braucējiem sagādāja trases robežu ievērošana. Vēl nesasniedzot pusdistanci, Pjērs Gazlī jau bija sakrājis piecus pārkāpumus, par ko pienācās 5 sekunžu sods. Gazlī problēmas turpinājās pēc sadursmes ar Fetelu, tomēr šai gadījumā drošības grantī nonāca “Aston Martin” formula. Gazlī saņēma vēl vienu 5 sekunžu sodu par šo incidentu. Trases robežu neievērošana noveda pie 5 sekunžu soda piešķiršanu arī Norisam, Žou un Fetelam.

21 apli pirms finiša Leklērs devās savā otrajā pitstopā, arī šoreiz Saincs pie mehāniķiem devās apli vēlāk. Leklērs atgriezās trasē mazāk kā 3 sekundes aiz Verstapena, Saincs vēl piecas sekundes talāk. Nevajadžeja daudz laika, lai Leklērs vēlreiz noķertu un apdzītu Verstapenu.

Arī šoreiz Saincam nebija izdevība pacīnīties ar Verstapenu trasē. Īsi pirms cīņas par otro vietu viņa “Ferrari” dzinējs ar liesmu beidza savu darbu. Noparkojies pret kāpumu kalnā, Siancs nepaguva izkāpt no formulas, kad tā sāka ripot atpakaļgaitā. Par laimi, liesmas nesasniedza braucēju, kurš droši izkāpa no spēkrata, kas viņu kārtējoreiz bija pievīlis.

Šoreiz pietika ar virtuālo drošības mašīnu. Abi līderi devās boksos pēc vidējā sastāva riepām, izslēdzot stratēģisko elementu no pēdējo apļu cīņām. Leklērs bija iekrajis vairak kā 3 sekunžu rezervi.

Pēc lieliskas sacīkstes ceturto vietu neizdevās nosargāt Estebanam Okonam, kuru apsteidza Džordžs Rasels. “Haas” braucejiem neizdevās saglabāt sesto un septīto vietu, jo pēc Magnusena apdzīšanas starp abiem iespraucās Lando Noriss.

Pēdējos apļos Leklērs vairākkārt sūdzējās par gāzes pedāļa problēmām. Verstapens pietuvojās pusotras sekundes attālumā, taču uzvara palika “Ferrari” rīcībā. Hamiltons un Rasels palīdzēja “Mercedes” Austrijā gūt vairāk punktus par konkurentiem ar finišu trešajā un ceturtajā vietā. Savā simtajā sacīkstē Okons finišēja piektais, bet sešinieku ar karjeras labāko sacīksti noslēdza Miks Šūmahers.

Austrijā Leklērs izcīnīja savu trešo uzvaru šosezon pēc panākumiem sezonas ievadā Bahreinā un Austrālijā. Nākamā sacīkste pēc divām nedēļām risināsies Pola Rikāra trasē, Francijā.