“Red Bull” padomnieks Helmuts Marko kritizējis Serhio Peresu par viņa braukšanas manieri Austrijas F1 posma sacīkstēs. Meksikānis pa ceturtā līkuma ārmalu jau drīz pēc starta mēģināja tikt garām “Mercedes” pilotam Džordžam Raselam, taču notika sadursme, un Peress izlidoja grants joslā.

“Mēs viņam pirms starta teicām, lai nemēģina tajā līkumā apdzīt pa ārmalu, jo tas nav iespējams,” intervijā “Sky Sport Deutschland” atklāj Marko. “Tas vienkārši nebija nepieciešams. Jau agrāk esam redzējuši, kas tādos gadījumos notiek. Tas nestrādā.”

Peress pēc notikušā varēja turpināt sacīkstes, taču tobrīd jau bija pēdējais un devās pitstopā, bet 24. aplī izstājās, jo izrādījās, ka spēkratam nodarīti pārāk lieli bojājumi. Rasels savukārt finišēja ceturtajā vietā, neskatoties uz piecu sekunžu sodu, ko jau sacensību laikā saņēma par trases limitu neievērošanu.

“Pēc tam mašīna bija bojāta, un nebija jēgas turpināt braukt,” skaidro Marko. “Bija pamatīgi bojāta grīda. Viņš būtu finišējis divus apļus aizmugurē, tāpēc nebija iemesla turpināt. Labāk bija pataupīt nobraukumu.”

Marko atgādina par līdzīgu gadījumu 2020. gada Austrijas posmā, kad ceturtajā līkumā toreizējais “Red Bull” pilots Alekss Albons pa ārmalu mēģināja apdzīt Luisu Hamiltonu, un arī notika sadursme.

“Domāju, ka “Mercedes” tas nepatīk, kad mūsu mašīnas mēģina braukt garām pa ceturtā līkuma ārmalu,” teica Marko. “Žēl, jo varēja redzēt, ka Čeko ir priekšā Raselam. Tas ir gandrīz perfekts atkārtojums sadursmei, kas pirms dažiem gadiem notika starp Luisu un Albonu. Žēl, ka mums tur nepalika vairāk vietas.”

“Red Bull” boss Kristians Horners norāda, ka Peresam bija izredzes kāpt uz pjedestāla, ja neatgadītos sadursme ar Raselu: “Šajās sacīkstēs “Ferrari” bija ātrāka mašīna. Riepu nodiluma ziņā viņiem viss bija labāk, bet es domāju, ka Čeko noteikti būtu kāpis uz pjedestāla.”