Bijušais F1 sacīkšu direktors Maikls Masi, kurš pēc pagājušā gada Abū Dabī posma nonāca skandāla krustugunīs, pieņēmis lēmumu pilnībā aiziet no Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA).

Itāļu izcelsmes austrālietis F1 sacīkšu direktora pienākumus pildīja kopš 2019. gada sezonas sākuma, kad īsi pirms pirmā posma negaidīti mūžībā devās ilggadējais šī amata turētājs Čārlijs Vaitings. Viņa lēmumi pērnā gada noslēdzošajā posmā krietni ietekmēja cīņu par F1 čempiona titulu. Par to Masi saņēma milzīgu kritiku, viņa darbības izmeklēja un galu galā nācās pamest savu posteni.

Lai gan Masi šosezon vairs nebija sacīkšu direktors, viņš turpināja pildīt citus savus līdzšinējos pienākumus ārpus sacīkšu norises vietām. Tāpat jau pirms kāda laika viņš atgriezās dzimtajā Austrālijā, un galu galā izlēmis pilnībā aiziet no FIA. Šodien tas tika oficiāli apstiprināts.

“Maikls Masi ir nolēmis pamest FIA un pārcelties uz Austrāliju, lai būtu tuvāk savai ģimenei un uzņemtos jaunus izaicinājumus,” teikts FIA paziņojumā. “Trīs gadu periodā viņš bija “Formula 1″ sacīkšu direktors, profesionāli un mērķtiecīgi pildot daudzās viņam uzticētās funkcijas. FIA pateicas viņam par uzticību un vēl visu to labāko nākotnē.”

Karjeru autosportā Masi sāka jau skolas laikos, kad kā brīvprātīgais palīdzēja salonautomobiļu sacīkšu komandām. Vēlāk viņš strādāja par sacīkšu direktora vietnieku Austrālijā populārākajā autosacīkšu čempionātā “Supercars Championship”. Tāpat Masi šo amatu uzņēmās “Rally Australia” sacensībās, kas tolaik bija viens no pasaules rallija čempionāta (WRC) posmiem. 2018. gadā viņš uzsāka darbu kā sacīkšu direktora vietnieks F2 un F3 čempionātos, un kļuva arī par Vaitinga vietnieku F1 čempionātā.