Itāļu motosportists Andreā Doviciozo paziņojis, ka šī sezona viņam “MotoGP” sacīkstēs ir pēdējā. Braucējs, kurš karjeru pasaules čempionātā uzsāka 2001. gadā, šobrīd vairs nejūtas tik konkurētspējīgs, lai turpinātu startēt.

“2023. gadā es vairs nestartēšu, man nav iemesla to darīt,” pavēstījis 36 gadus vecais Doviciozo. “Vienmēr esmu teicis, ka, ja nevaru būt konkurētspējīgs, negribu šeit vairs būt. Es nevaru izbaudīt vienkārši palikšanu šeit un mocīšanos, jo vienmēr ir jābrauc ar pilnu gāzi. Ja ir dažādas lietas, kas tevi vairs neapmierina, tad nav iemesla turpināt, sevišķi, ja esi startējis 20 gadu garumā.”

Doviciozo aizvadījis garu karjeru

Pirmās sacensības pasaules čempionātā Doviciozo veica 2001. gadā, bet nākamā bija viņa pirmā pilnā sezona 125cc klasē. Savukārt 2004. gadā šajā kategorijā viņš jau kļuva par čempionu. Pēc tam sekoja trīs sezonas 250cc klasē, kur itālis divreiz ieņēma otro vietu, bet vienreiz kopvērtējumā bija trešais.

“MotoGP” karjera viņam sākās 2008. gadā. Trīs sezonas sportists pavadīja “Honda” rūpnīcas komandā, izcīnīja arī vienu uzvaru, bet augstāk par trešo kopvērtējumā netika. Vēlāk astoņu sezonu garumā Doviciozo bija “Ducati” rūpnīcas braucējs un nāca arī augsti panākumi, lai arī līdz titulam aizsniegties tā arī neizdevās. Šīs komandas rindās viņš uzvarēja vēl 14 posmos, 2017., 2018. un 2019. gadā iegūstot otro vietu kopvērtējumā.

Pēc 2020. gada sezonas Doviciozo aizgāja no “Ducati” un kādu laiku nebija redzams čempionātā, bet pērnās sezonas izskaņā piecos posmos pārstāvēja “Petronas Yamaha SRT” komandu. Šogad viņš startē zem “WithU Yamaha RNF” karoga, bet augstākais sasniegtais rezultāts ir 11. vieta Portugāles posmā.

“Es nemaz nemēģināju atrast vietu uz nākamo sezonu, jo tev ir jābūt projekta centrā, lai kaut ko sasniegtu, par cik šobrīd braucēju konkurētspēja ir ļoti augstā līmenī,” skaidro Doviciozo. “Esmu pilnīgi mierīgs par šo lēmumu, jo jau pērn pusgadu nebraucu sacensībās un tikai piedalījos dažos testos. Aiziešanai ir gan lieli, gan mazi iemesli, un, saliekot tos visus kopā, nonākam pie tā.”

“Yamaha” motociklam nepieciešama īpaša pieeja

Doviciozo atzīst, ka ar “Yamaha” motociklu nespēj pabraukt pietiekoši ātri. Taču sportists atzīst, ka tas ir iespējams, ja pielieto attiecīgu braukšanas manieri, kādas viņam nav.

“Šobrīd “Yamaha” motocikls ir visai neparasts, ir nepieciešama ļoti laba izjūta, lai brauktu ar to līkumos un bremzētu īstajā brīdī, bet ir lietas, kurās es neesmu pietiekoši labs,” skaidro motošosejas veterāns. “Ja tu nebrauc kā Fabio Kvartararo, ir ļoti grūti konkurēt. Tas, ka viņš spēj uzvarēt, tam ir savi iemesli, un tas nozīmē, ka ar šo motociklu ir iespējams pabraukt ātri. Ja citi braucēji sūdzas, tas nozīmē, ka ar to vienkārši nevar braukt citādi, lai būtu ātrs, kā tas bijis agrāk.”