Austrijā notikušajās F1 sacensībās Miks Šūmahers aizvadīja lielisku cīņu ar septiņkārtējo pasaules čempionu Luisu Hamiltonu. “Haas” komandas pilots atzīst, ka šis duelis viņam daudz ko iemācījis.

Šūmaheram pēdējās nedēļas izvērsušās ārkārtīgi labas. Lielbritānijas posmā viņš guva astoto vietu un sasniedza pirmos punktus F1 karjerā, bet Austrijā ieņēma jau sesto vietu, uzrādot savu līdz šim labāko rezultātu. Jau sprinta sacīkstē “Red Bull Ring” trasē spraigākā cīņa viņam bija tieši ar Hamiltonu, un tā turpinājās arī svētdien. Šūmahers vienā no epizodēm arī prata apdzīt titulēto braucēju, un pēc piedzīvotā viņam radušās vērtīgas apziņas.

“Galvenais, ko šajā cīņā iemācījos, ka visi ir cilvēki un visi pieļauj kļūdas,” saka Miks Šūmahers. “Man ir svarīgi to zināt, lai es turpmāk nebaidītos cīnīties ne ar vienu.”

Video: Šūmahers apdzen Hamiltonu

Gan pirms tam Silverstounā, gan tagad Austrijā punktus izcīnīja arī otrs “Haas” pilots Kevins Magnusens. Tas ļāvis amerikāņu komandai pacelties jau uz septīto vietu Konstruktoru kausā, aizsteidzoties priekšā “AlphaTauri” un “Aston Martin”. Rezultāti ir visai liels pārsteigums, ņemot vērā, ka jau kādu laiku VF-22 modelis netiek uzlabots. Nākamā lielā uzlabojumu pakete plānota tikai uz Ungārijas posmu, kas paredzēts šī mēneša beigās.

“Mēs parādījām potenciālu, kas šai mašīnai ir, un tāpat mēs parādījām, kāds potenciāls ir komandas pilotiem,” sacīja 23 gadus vecais Šūmahers. “Mēs zinām, kas mūsu mašīnai ir nepieciešams, lai tā būtu vēl ātrāka. Jau kopš sezonas sākuma tā bijusi spēcīga, lai gan citas komandas tagad ir veikušas uzlabojumus. Varbūt mēs zaudējām uz regulējumu rēķina, bet tagad esam izstrādājuši ļoti labus mašīnas regulējumus, kamēr citiem varbūt ir problēmas ar pašu mašīnu. Tas viss kopā deva rezultātu, ko šajā posmā sasniedzām.”

Pirms šīm divām lieliskajām sacīkstēm daudz tika baumots, ka Šūmahers pēc sezonas varētu būt spiests pamest “Haas” komandu un varbūt arī čempionātu. Tāpat tiek runāts, ka Šūmahera nākotni izlems “Ferrari”, jo pilots ir tās akadēmijas biedrs, tāpat Itālijas autoražotājam ir tehniskā sadarbība ar “Haas”. Komandas boss Ginters Steiners to noliedz, lai gan atzīst, ka visas nianses nezina.

“Es netaisos ielaisties diskusijās par jebkādiem “Ferrari” līgumiem ar mums,” sacīja Steiners. “Un arī par līgumiem starp “Ferrari” un Miku, jo jebkurā gadījumā es visas detaļas nepārzinu. Tomēr jūs nedrīkstat uzskatīt, ka “Ferrari” saka mums, ko darīt. Mums pašiem tajā arī ir teikšana.”