“Ferrari” pilots Šarls Leklērs ar ātrāko rezultātu pirmajos treniņbraucienos uzsācis Francijas F1 posma nedēļas nogali Pola Rikāra trasē. Mazāk par 0.1 sekundi viņam zaudēja Makss Verstapens, bet Karloss Saincs uz šīs nedēļas sacīkstēm ticis pie desmit starta vietu soda.

Iepriekšējā posma uzvarētājs Leklērs stundu garā treniņa laikā veica 23 apļus, ātrāko no tiem noriņķojot 1 minūtē un 33.930 sekundēs. “Red Bull” vienību pārstāvošais sezonas līderis Verstapens bija 0.091 sekundi lēnāks un nobrauca 18 apļus.

Trešajā vietā ierindojās Saincs, bet “Ferrari” braucējs jau saņēmis desmit starta vietu sodu. Viņa jaudas agregātam mainīta kontroles elektronika, pārsniedzot sezonas laikā pieļaujamo šo komponenšu skaitu. No komandas biedra Leklēra Saincs atpalika vairāk par 0.3 sekundēm, bet krietni aiz sevis atstāja Džordžu Raselu no “Mercedes”, kurš bija gandrīz sekundi lēnāks un ieņēma ceturto vietu.

Serhio Peress treniņā saslīdēja, bet izvairījās no ietriekšanās sienā.

Luisu Hamiltonu pie “Mercedes” stūres nomainīja rezerves braucējs Niks de Vrīss, un tādā veidā komanda izmantojusi pirmo iespēju šogad dot šādu iespēju kādam no jaunajiem pilotiem. “Formula 2” un “Formula E” titulus ieguvušais pilots turklāt iekļuva pirmajā desmitniekā, ieņemot devīto pozīciju. No komandas biedra Rasela holandietis atpalika aptuveni pussekundi.

Jāpiemin, ka daudzas komandas, tostarp vadošās, uz Francijas posmu sarūpējušas saviem spēkratiem dažādus uzlabojumus.

Plkst. 18:00 pēc Latvijas laika gaidāma otrā treniņbraucienu sesija.

Rezultāti: