Ļoti karstos un saulainos apstākļos Šarls Leklērs ar “Ferrari” komandas biedra Karlosa Sainca palīdzību izcīnīja Pola Rikāra trasē, Francijā.

Lai gan jaudas agregāta maiņas rezultātā Karloss Saincs un Kevins Magnusens saņēma sodus, kas liks abiem startēt no pēdējās rindas, abi bez lielām problēmām veica vienu ieskaites apli, kas pārliecinoši ļāva iekļūt otrajā kārtā starp 15 ātrākajiem braucejiem.

Sesijas izskaņā Alekss Albons izslīdēja no trases un izraisīja dzelteno karogu fāzi. Lai gan tā izbojāja apļus vairākiem konkurentiem, Alekss noslīdēja līdz 16. vietai. Ar to nebūtu pieticis, lai iekļūtu otrajā kārtā, tomēr trases robežu pārkāpumu dēļ Mika Šūmahera aplis tika dzēsts un Albons kā pēdējais iekļuva Q2.

Šūmahers nebija vienīgais ar šāda veida pārkāpumu. Arī Juki Cunodas un Daniela Rikjardo pēdējais mēģinājums tika dzēsts, taču tas viņiem neliedza iekļūt nākamajā kārtā. Aiz svīras palika pieci braucēji no piecām dažādām komandām – Pjērs Gazlī (“AlphaTauri”), Lenss Strols (“Aston Martin”), Guanju Žou (“Alfa Romeo”), Miks Šūmahers (“Haas”) un Nikolā Latifi (“Williams”). Savā pēdējā mēģinājumā Žou pieļāva kļūdu otrajā sektorā, kas izbojāja viņā apli.

Karstajos un tveicīgajos apstākļos mīkstā sastāva riepām strauji dilstot, uz trases atstātās gumijas rezultātā saķere staruji uzlabojās un teju visi braucēji savus labākos rezultātus sasniedza pēdējā minūtē. Fantastisks aplis ļāva pirmajā vietā ierindoties Karlosam Saincam.

Tikmēr cīņā par iekļūšanu labāko desmitniekā šoreiz konkurentu pārākumu nācās atzīt Danielam Rikjardo, Estebanam Okonam, Valteri Botasam, Sebastianam Fetelam, kā arī Aleksam Albonam.

Karlosa Sainca rezultātam pēdējā kārtā nebija nozīmes, tādēļ “Ferrari” viltīgi izlaida spāni trasē tieši priekšā Šarlam Leklēram, lai garajā taisnē palīdzētu ar aizvēju. Pirmajā mēģinājumā viss ritēja pēc plāna, tomēr pat ar komandas biedra palīdzību “Ferrari” vadošais braucējs bija tikai 0,008 sekundes ātrāks par Maksu Verstapenu.

“Ferrari” atkārtoja savu meistarstiķi Francijā arī sesijas beigās. Krietni labāks aplis Leklēra izpildījumā ļāva pieveikt kopvērtējuma līderi Maksu Verstapenu par 0,3 sekundēm. Itāļu vienībai komandas darbs palīdzēja šodien, bet “Red Bull” var gūt priekšrocības sacīkstēs, jo Verstapena komandas biedrs Serhio Peress sasniedza trešo labāko rezultātu.

Aiz vadošo komandu pārstāvjiem palika trīs briti Luiss Hamiltons, Lando Noriss un Džordžs Rasels, bet astotnieku noslēdza Fernando Alonso un Juki Cunoda. Saincs un Magnusens ieskaites apļus Q3 tā arī neveica.

Francijas Grand Prix starts svētdien gaidāms pl. 16:00 pēc Latvijas laika.