“Ferrari” pilots Šarls Leklērs atzinis, ka Francijā piedzīvotā avārija notikusi viņa kļūdas dēļ. Savukārt izredzes uz F1 titulu, pēc pilota vārdiem, tagad vairs neizskatās spožas.

Leklērs ar nelielu pārsvaru pār Maksu Verstapenu turējās pirmajā pozīcijā, bet neilgi pēc tam, kad “Red Bull” pārstāvis jau bija pabijis pitstopā, pilots nesavaldīja savu “Ferrari”. Pēc izslīdēšanas no trases, Leklērs ar mašīnas priekšu viegli ietriecās mīkstajā barjerā un nespēja atgriezties trasē. Tika piedzīvota jau trešā izstāšanās šosezon.

Sportists pēc avārijas sacīja, ka tā neesot bijusi tehniska kļūme, lai gan aizkulisēs paklīdusi informācija, ka tā tomēr varētu būt bijusi mašīnas vaina.

“Nē, tā nebija tehniska problēma, vismaz šobrīd es nezinu, vai tā bija,” viņš sacīja uzreiz pēc avārijas. “Bet man neizskatījās, ka tā būtu bijusi tehniska ķibele, tā bija vienkārši mana kļūda. Tas ir ārkārtīgi sarūgtinoši. Ir sajūta, ka, iespējams, šobrīd, jau kopš sezonas sākuma, es braucu savā augstākajā līmenī, tomēr nav būt tādā līmenī, ja tiek pieļautas šādas kļūdas.”

Ņemot vērā, ka Verstapens sasniedza uzvaru, tagad holandiešu pilota pārsvars pār Leklēru kopvērtējumā pieaudzis jau līdz 63 punktiem.

“Savu kļūdu dēļ kopumā esmu zaudējis 32 punktus,” sevi kritizē sportists. “Šodien tie bija 25 punkti, jo es domāju, ka mēs būtu uzvarējuši, jo bijām pietiekoši ātri. Septiņus punktus savas kļūdas dēļ zaudēju Imolā. Gada beigās visu skaitīsim un, ja man pietrūks 32 punktu, zināšu, ka tas ir manas vainas dēļ un neesmu pelnījis būt čempions. Sezonas otrajā pusē nedrīkstu pieļaut šādas kļūdas, ja gribu kļūt par pasaules čempionu.”

Leklērs arī piebilda, ka pirms izslīdēšanas nav bijušas nekādas pazīmes, ka kaut kas varētu notikt. Tiesa gan, visu šo nedēļas nogali ārkārtīgi uzkarsušajā Pola Rikāra trasē “Ferrari” mašīnai bijušas problēmas ar balansējumu, tāpat bijis grūti veikt stabilus apļus.

Jautāts par savām izredzēm uz titulu, Leklērs atzina: “Es ticēšu šai iespējai līdz pēdējam, bet pašlaik izredzes neizskatās spīdošas.”