“IndyCar” sezonas 12. posma sacensībās Aiovas ovālā uzvaru izcīnīja “Arrow McLaren SP” komandas pilots Pato O’Vards. Savukārt Džozefs Ņūgārdens, kurš šajā trasē uzvarēja dienu iepriekš notikušajās sacensībās, šoreiz piedzīvoja avāriju un pat tika nogādāts slimnīcā.

Aiovā vienā nedēļas nogalē notika uzreiz divi “IndyCar” posmi. Pirmajā no tiem sestdien triumfēja “Penske” pilots Ņūgārdens, O’Vards finišēja otrais, tālāk – Vils Pauvers. Arī svētdien šī trijotne bija dominējošā, taču notikumi izvērsās pavisam savādāk.

Pauvers atkal startēja no pole position, bet vēlāk viņam priekšā tika Ņūgārdens, kurš bija vadībā sacensību lielāko daļu. O’Vards ilgu laiku brauca trešajā pozīcijā.

Ņūgārdens bija gatavs uzvarēt vēlreiz, taču šoreiz viss nenoritēja pēc plāna, jo 300 apļus garo sacensību 235. aplī viņa formula saslīdēja un pamatīgi ietriecās sienā, ar ko amerikāņu braucējam no “Penske” komandas cīņa bija galā. Viņš izkāpa no mašīnas un pēc tam devās uz trases medicīnas centru.

Tobrīd par līderi jau bija kļuvis O’Vards, kurš finišā pārspēja Pauveru par vairāk nekā četrām sekundēm, gūstot otro uzvaru šosezon un ceturto visā karjerā. Trešais finišēja Skots Makloklins, ceturto vietu guva Skots Diksons, bet piektais šoreiz finišēja savulaik lielus panākumus NASCAR čempionātā guvušais Džimijs Džonsons. Viņam šis ir augstākais rezultāts “IndyCar” karjerā. Savukārt lietuvieša Deivida Malukas astotā vieta ir viņa līdz šim augstākais sasniegums čempionātā.

Izcīnot sesto vietu, sezonas kopvērtējumā vadību saglabājis Markuss Ēriksons, taču “Chip Ganassi” komandas pilotam tagad vien astoņus punktus zaudē Pauvers no “Penske” nometnes.

Ņūgārdens pašlaik dala trešo vietu ar Diksonu, bet diena viņam noslēdzās slimnīcā. Jau pēc medicīnas centra apmeklēšanas sportists zaudēja samaņu un pakrita, pārsitot galvu. Ar helikopteru viņu nogādāja slimnīcā, kur Ņūgārdenu tika nolemts paturēt arī pa nakti, lai veiktu novērošanu.

“IndyCar” čempionātā atlikuši vēl pieci posmi, no kuriem nākamais notiks 30. jūlijā Indianapolisas trases līkumotajā versijā.

Rezultāti:

Čempionāta kopvērtējums: