Lielā karstumā Francijā aizvadīts F1 pasaules čempionāta 12. posms, kurā avāriju piedzīvoja Šarls Leklērs, bet uzvaru izcīnīja sezonas līderis Makss Verstapens. Uz pjedestāla kāpa arī Luiss Hamiltons un Džordžs Rasels, kurš neilgi pirms finiša apdzina Serhio Peresu.

Leklērs startā pārliecinoši noturēja pirmo pozīciju, neļaujot Verstapenam tikt garām. Lieliski sacīksti uzsāka arī Hamiltons, apdzenot Peresu un paceļoties uz trešo pozīciju. Līdz piektajai vietai tika Fernando Alonso, bet Džordžs Rasels pēc dažiem pirmajiem apļiem tika viņam garām. Ne tik labs sākums bija Lando Norisam, kurš no piektās starta vietas atkrita uz septīto, nonākot priekšā otram “McLaren” pilotam Danielam Rikjardo.

Pirmā apļa laikā trasi nesadalīja Estebans Okons un Juki Cunoda, kurš saslīdēja un atkrita uz pašām beigām. Okons tika atzīts par vainīgu sadursmes izraisīšanā un saņēma piecu sekunžu sodu.

Hamiltons pirmajos apļos no abiem vadībā esošajiem braucējiem atpalika arvien vairāk, bet Leklērs tikmēr turējās aptuveni sekundi priekšā Verstapenam. Sestajā aplī “Red Bull” pilots jau bija cieši aiz “Ferrari” braucēja un sāka uzbrukt. Nespēdams izmantot šo iespēju, holandietis nomierinājās un turpināja braukt aizmugurē līderim.

Karloss Saincs sacīksti uzsāka no pēdējās rindas, jo viņa mašīnai pirms šī posma tika mainītas jaudas agregāta komponetes, pārsniedzot sezonā atļauto detaļu skaitu. Sākotnēji spānis bija pēdējais, bet turpmāko apļu laikā veica vairākas apdzīšanas, kāpjot arvien augstāk. “Ferrari” braucējs, sestdien kvalifikācijā ar aizvēju palīdzējis Leklēram tikt pie pirmās starta vietas, līdz 13. aplim bija pacēlies jau uz desmito vietu.

Verstapens atkal bija iepalicis aptuveni divas sekundes, kad 15. apļa beigās kā pirmais no vadošajiem pilotiem iebrauca pitstopā, vidējā sastāva riepas nomainot pret cietajām.

Negaidīts pavērsiens notika 18. aplī, kad sacīkšu vadībā esošais Leklērs līkumā izslīdēja no trases un ietriecās barjerā. Trasē nekavējoties izbrauca drošības mašīna, bet pārējie piloti, kas vēl nebija tikuši pie jaunām riepām, izmantoja izdevību doties boksos.

Sainca mehāniķiem riepu maiņas laikā sanāca neliela aizķeršanās un viņš tika palaists boksu celiņā tieši priekšā Aleksam Albonam – vien nedaudz pietrūka līdz sadursmei. Tiesneši Saincam piešķīra piecu sekunžu sodu.

Pēc pitstopiem Verstapens bija kļuvis par līderi, tālāk sekoja Hamiltons, Peress, Rasels un Alonso, bet cīņas atsākās 21. aplī. Saincs bija pacēlies uz astoto vietu, aiz abiem “McLaren” braucējiem, turklāt vienīgais pirmajā desmitniekā brauca ar vidējā sastāva riepām, jo bija startējis ar cietajām. Ātri vien viņam izdevās apdzīt gan Rikjardo, gan Norisu, ieņemot jau sesto vietu. Vēl pēc neilga brīža Saincs bija ticis garām arī Alonso. Guanju Žou tikmēr piedzīvoja sadursmi ar Miku Šūmaheru, bet Verstapens ātri vien spēja iekrāt nelielu, bet drošu pārsvaru pār Hamiltonu, kas turpināja pieaugt.

30. aplī Saincs jau uzsāka cīņu ar Raselu, apdzenot sāncensi un nonākot ceturtajā pozīcijā. Pēc tam viņa redzeslokā nonāca Peress, kuram Saincs ilgi sekoja, bet uzbrukt nespēja. “Ferrari” braucējs pa radio atzina, ka sāk trūkt ātruma, kas arī bija gaidāms, ņemot vērā, ka vidējā sastāva riepas nolika straujāk nekā sāncenšu cietās. Ar komandu ilgi tika diskutēts, kādu stratēģiju izmantot. Saincs sāka uzbrukt Peresa trešajai pozīcijai un 42. aplī veica apdzīšanu. Komanda ziņoja, ka Saincam jābrauc boksos, uz ko pilots atbildēja noraidoši. Apļa beigās viņš tomēr devās uz vēl vienu riepu maiņu, atkrītot uz devīto pozīciju.

39. aplī Kevins Magnusens bija piedzīvojis sadursmi ar Nikolā Latifi, pēc kā abi bija spiesti izstāties. Tikmēr Rasels 42. aplī mēģināja apdzīt Peresu un mazliet sadūrās ar sāncensi, izstumjot viņu no trases, kā dēļ “Red Bull” pilots bija spiests noīsināt līkumu. Tiesneši sadursmi izmeklēja, bet pieņēma lēmumu, ka sods nav nepieciešams.

Kad bīstamā vietā trases malā piestāja Žou, trasē tika izsludināts virtuālās drošības mašīnas periods. Dažus apļus pirms finiša cīņas varēja atsākties.

Verstapens sacensību atlikušo daļu veica stabili un pārliecinoši, finišā par desmit sekundēm uzveicot Hamiltonu, kurš ir sasniedzis savu šīs sezonas augstāko rezultātu kādā no posmiem. Noplīvojot zaļajiem karogiem, mirkli lieliski izmantoja Rasels, apdzenot Peresu un pakāpjoties uz trešo pozīciju, kas viņam deva pēdējo pieejamo vietu uz pjedestāla.

Sainss pēc sava otrā pitstopa dažu apļu laikā apdzina vairākus konkurentus, aizcīnoties līdz piektajai vietai un arī uzrādot sacīkstes ātrāko apli. Labs posms vecmeistaram Alonso, kurš sasniedza sesto vietu, aiz sevis atstājot Norisu, Okonu un Rikjardo, kamēr pie pēdējā pieejamā punkta tika Lenss Strols.

Sezonas kopvērtējumā pēc šī posma Verstapenam jau 63 punktu pārsvars pār otrajā vietā esošo Leklēru. Savukārt Konstruktoru kausā “Red Bull” komanda ir 82 punktus priekšā “Ferrari”.

Jau 31. jūlijā norisināsies F1 posms Ungārijā, pēc kā sekos aptuveni mēnesi ilgs vasaras pārtraukums.

Francijas GP rezultāti:

F1 kopvērtējums: