Francijas GP izcīņas uzvarētājs Makss Verstapens uzskata, ka viņa graujošais pārsvars kopvērtējumā pār Šarlu Leklēru ir lielāks nekā tam vajadzētu būt. Luiss Hamiltons, kurš sasniedza otro vietu, tikmēr atzina, ka ar Verstapenu sacensties vēl pietrūkst ātruma.

Verstapens pārsteigts par 63 punktu pārsvaru

Leklērs bija sacensību līderis līdz brīdim, kad izslīdēja no trases un izstājās. “Ferrari” braucējs atzina, ka pieļāvis kļūdu. Pēc tam par līderi kļuva Versapens, kurš neapdraudēts guva pārliecinošu uzvaru, jau septīto šajā sezonā. Šobrīd viņš kopvērtējumā ir jau 63 punktus priekšā Leklēram.

“Joprojām ir ļoti svarīgi gūt punktus, arī sliktajās dienās, kā tas bija posmā Austrijā,” pēc izcīnītās uzvaras sacīja Verstapens. “Mūsu pārsvars čempionātā ir milzīgs, tas ir lielāks nekā tam vajadzētu būt, ja salīdzinām ātrumu atšķirības starp abu komandu mašīnām.”

Verstapens esot gaidījis, ka sacīkšu pirmajā nogrieznī līdz pitstopam būs grūti cieši sekot līderim, bet realitātē “Red Bull” braucējs spēja turēties aptuveni sekundes atstatumā, dažbrīd arī tuvāk.

“Ātri sapratu, ka manas mašīnas balansējums nav slikts, lai arī Šarlam izdevās visu kontrolēt,” atzina Verstapens. “Izskatījās, ka mēs esam konkurētspējīgi, un tieši to mēs, protams, arī vēlamies redzēt.”

Hamiltons bija bezspēcīgs pret Verstapena ātrumu

Pēc Leklēra izstāšanās uz otro vietu pacēlās Luiss Hamiltons, kamēr otrs “Mercedes” pilots Džordžs Rasels uzreiz pēc virtuālās drošības mašīnas perioda beigām izmantoja mirkli, lai apdzītu Serhio Peresu un pakāptos uz trešo vietu. Lai gan Hamiltons, kurš aizvadīja savas 300. sacīkstes F1 čempionātā, sasniedzis sezonas augstāko rezultātu, viņš atzina, ka cerību cīnīties ar Verstapenu nebija.

“Taisnē es braucu ar pilnu gāzi, bet viņš vienkārši attālinājās,” teica Hamiltons. “Tieši taisnē šajā dienā zaudējām visvairāk. Ja taisnē vien zaudē 0.3 vai 0.4 sekundes, tur neko vairs nevar līdzēt. Šajā ziņā mums nākotnē ir jāuzlabo savs sniegums. Ja es būtu braucis ar gāzi grīdā līdz pašam finišam, tāpat visticamāk būtu guvis šo pašu pozīciju. Bet bija jāpatur prātā arī tas, ka mašīna jāaizved līdz finišam vienā gabalā un arī jāseko līdzi riepām. Šis bija labākais rezultāts, ko varēju iegūt.”

Rasels parūpējās, ka “Mercedes” komanda pirmo reizi šogad ar abiem pilotiem iekļuva pirmajā trijniekā.

“Ne es, ne Džordžs pavisam noteikti nebijām gaidījuši, ka būsim otrajā un trešajā vietā,” teica Hamiltons. “Šī ir mana augstākā vieta visā šajā gadā. Līdz ar to šī man bija liela diena, un ar šo pozitīvo enerģiju tagad došos uz Ungāriju.”

F1 sezonas turpinājums gaidāms jau šīs nedēļas nogalē, kad Budapeštā tiks aizvadīts pasaules čempionāta nākamais posms.