Hungarorings ir mājvieta iecienītākajam un vienam no izdevīgākajiem posmiem priekš latviešu publikas – Ungārijas GP. Pēdējās sacīkstes pirms vasaras pauzes pilnīgi noteikti nebūs salīdzināmas ar laisku piektdienas pēcpusdienu ofisā – šosezon atslābt nevar neviens.

Jāsasmeļ izlietais

Mēs vēl neesam sagaidījuši vasaras pauzi, kad jau tiek skaitļoti scenāriji, pie kuriem Leklērs pat ar lauvas tiesu uzvaru var palikt bez titula. Tā parasti nav laba zīme braucējam, kurš ir iedzinējos. “Ferrari” noteikti ir ātraki viena apļa ietvaros, kas Hungaroringā ir nozīmīgi, ņemot vērā apdzīšanas grūtību šai trasē. Sarkano problēmas parasti sākas svētdienā…

Lai gan mazās nepilnības komandas stratēģijā vairākkārt tiek izpūstas milzu balonā, nav dūmu bez uguns. “Red Bull” ir stratēģiski ieeļļotāks mehānisms, spēja mācīties no kļūdām tehniskajā jomā, kā arī braucējs, kurš pērn jau izgāja cauri titula cīņas psiholoģiskajam slogam. Makss Verstapens brauc teju nevainojami jau vairākus gadus, kamēr Šarla Leklēra izslīdēšana Francijā liek atgādināt par vairākiem pārlieku ambicioziem manevriem iepriekšējās sezonās, galvenokārt, pirmajos apļos.

Lai cik labi šobrīd klātos Verstapenam, viņš ir pārliecināts, ka iniciatīva šai posmā būs “Ferrari” pusē, turklāt, ne mazāk svarīgi, arī Mattia Binotto neredz iemeslus, kādēļ lai viņa vadītā komanda zaudētu. Ja tīra ātruma ziņā sarkanie ir pārāki, nevar aizmirst, ka sinoptiķi uz sestdienu sola lietu. Verstapens ir izslavēts braucējs mainīgos apstākļos, tādēļ kopvērtējuma līdera nonākšana pirmajā starta pozīcijā varētu tikai pastiprināt intrigu par uzvaru.

Veiksmes meklējumos

2022. gada Formula 1 sezonas epicentrā nav tikai divi personāži. Patiesībā, Verstapens un Leklērs šosezon pirmajās divās vietās kopīgi finišējuši tikai trīs reizes. Šogad vadošo komandu otrie braucēji vairs nav nekādi peramie puiši. Serhio Peress pratis pielāgoties “Red Bull” prasībām, pieņēmis savu lomu un lieliski maisās pa vidu, lai izjauktu “Ferrari” svētdienas plānus.

Tikmēr Karloss Saincs savā uzvedībā bieži veido līdera cienīgu tēlu. Komandas norādījumi mēdz būt haotiski vai neprecīzi, taču spānis lieliski seko notiekošajam, palabo neprecizitātes un ātruma izturībā ir tikai nedaudz aiz Leklēra.

Pēdējo sešu sacīkšu laikā Karloss divreiz izstājies dzinēja defekta dēļ un vienreiz kārpījies uz augšu no pēdējās starta vietas, taču atlikušajās sacīkstēs finiši sasniegti ne zemāk par otro vietu. Pirmā uzvara sniedza pārliecības devu un cerību viņa faniem, ka turpinājums būs vēl spožāks. Tas viss pie nosacījuma, ka itāļu zirgs nepaklups aiz saviem pakaviem.

Graifks: Pirelli

Atvadu ballītes sākums

“Ferrari” un “Red Bull” braucēji nebūs tie uz kuriem tiks pavērstas visvairāk fotogrāfu kameras. Šis gods pienāksies puisim, kurš kopvērtējumā atrodas 14. pozīcijā. Hungarorings un vēl deviņas sacīkstes līdz ardievas Formula 1 pasaulei teiks viens no sociāli aktīvākajiem un fanu mīlētākajiem braucējiem Sebastians Fetels.

Viņam vairs sevi nav jāpierāda. Protams, jebkuram sacīkšu braucējam allaž ir vēlme sasniegt maksimumu, tomēr vēsture pierādījusi, ka ļoti bieži pat izcilu čempionu pēdējie posmi nav pārāk spoži. Tai pat laikā bez spiediena Fetels var atraisīties un ne tikai pārsteigt ar vēl dažām spožām sacīkstēm, bet arī krietni spilgtāk vērst sabiedrības uzmanību uz sev svarīgām tēmām.

No ļoti noslēgta un privāta cilvēka, viņš kļuvis par aktīvistu, cilvēku, kura teiktajā ieklausās ikviens. Visu superzvaigžņu karjeras reiz beidzas. Vai šajā nedēļas nogalē uzzināsim Seba nākamos plānus?

Otrā straika meklējumos

Šogad nokrišņi Ungārijas GP gaidāmi tikai uz kvalifikāciju, taču pērn Hungarorings pārvērtās par boulinga trasi. Ķegļu vietā bija miljoniem vērtas mašīnas. Valteri Botass ar juveliera precizitāti noslaucīja visus savus konkurentus, izņemot komandas biedru. “Mercedes” stratēgiskais misēklis atveda pirmo un pagaidām vienīgo uzvaru Estebanam Okonam. Neko pārcilvēcisku francūzis neizdarīja – tikai izvairījās no problēmām un atstāja Fetelu sev tuvu aizmugurē.

Skaidrs, ka par otro uzvaru domāt nav ko, taču “Alpine” komanda pakāpeniski tuvojas līderiem. Pēc tehniskām ķibelēm piesātināta sezonas sākuma Alonso un Okons ir regulāri punktu guvēji. Komanda nupat apsteigusi “McLaren” cīņā par ceturto vietu konstruktoru ieskaitē un nekas neliecina, ka tuvākajos posmos oranžie varētu to atgūt.

Protams, blakus Alonso jebkurš mazliet nobāl, tomēr Estebans ir izaudzis – muļķīgās bakstīšanās un nevajadzīgās kļūdas ir pagātne. Astoņi finiši labāko astotniekā un gandrīz garantēta došanās vasaras pārtraukumā ar vairāk punktiem par Fernando pierāda, ka “Alpine” nekļūdījās, noslēdzot ilgtermiņa līgumu ar Okonu. Viņš nav spožākā personība padokā, bet Estebanu nedrīkst izlaist no acīm.

Vikinga uznāciens

“Haas” komanda joprojām ar šausmām atceras 2019. gada sezonu, kurā visi uzlabojumi tikai vairoja apjukumu un sezonas beigās izrādījās, ka sākotnējā pirmo posmu versija ir ātrāka. Tika mainīta komandas filozofija un turpmākajos gados tika akcentēta esošā modeļa tuvāka iepazīšana un meklēti veidi, kā ar regulējumu palīdzību to padarīt ātrāku.

Uz Ungāriju “Haas” atveduši teju revolucionāru spēkratu. Optimisti to pat sauc par baltu “Ferrari”. Protams, tehniskā sadarbība starp abām vienībām nav nekas slēpjams, tomēr sānu gaisu savācēju forma uz pirmo acu uzmetienu tiešām atgādina “Ferrari” risinājumu. Ir tikai viens “bet”…

Visas jaunās spēļmantiņas radītas vienā eksemplārā. Hungaroringā ar tām varēs rotaļāties Kevins Magnusens, jo viņš šogad guvis vairāk punktus. Šī būs lieliska iespēja salīdzināt, vai komanda strādā pareizā virzienā. Ja tā izrādīsies taisnība, pavisam drīz pārvērtības varēsim redzēt arī uz Mika Šūmahera mašīnas. Ja vācietis izrādīsies pārāks, Džīna Hāsa bāzē gaidāma pamatīga skaidrošanās…

Piedalies F1 prognožu spēlē!
Ieskaties F1 kalendārā!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!