Motociklu sacīkstes nešaubīgi ir bīstamas. Traumas vērojamas krietni biežāk kā formulu sacensībās, tādēļ nebija pārsteigums, ka pēc sešu motociklu sadursmes viens no dalībniekiem guvis savainojumu, tomēr vēlāk izrādījās, ka viņš to simulē…

Neticamā stāsta galvenais varonis ir 31 gadu vecais Egerters. Guvis atzīstamus panākumus Moto2 viņa spožākā sezona ir tieši šī – Egerters ir MotoE kopvērtejuma līderis un samērā pārliecinoši dominē Supersport pasaules čempionātā, kas ir WSBK atbalsta klase.

Sacensībās Čehijā Dominiks iekļuva pirmā līkuma sadursmē, kurā kopumā kritienu piedzīvoja pieci motosportisti. Divi atgriezās sacīkstēs, divi izstājās, bet Egerters sākotnēji piecēlās, taču tad atkal nokrita uz zemes. Sportists nonāca mediķu aprūpē, bet sacensības turpinājās, lai gan tik pamatīgu avāriju gadījumā sarkano karogu izkāršana šķistu samērā loģisks solis.

Ārsti deva Dominikam zaļo gaismu dalībai nākamajā dienā notiekošajam otrajam braucienam, tomēr izrādījās, ka Egerters sākotnēji nemaz nebija nopietni savainojies, taču simulēja to cerībā startēt atkārtotajā startā, gadījumā, ja sacensības tiktu apturētas.

Viltvārdim neatlika nekas cits kā atzīties un atvainoties visiem incidentā iesaistītajiem par savu rīcību. Egerters tika cauri samērā viegli, saņemot viena posma diskvalifikāciju. Lai gan braucēja reputācija ir pamatīgi cietusi, viņa pārstāvētā komanda ir gatava turpināt sadarbību, neraugoties uz to, ka mūsdienu motorsportā krietni nevainīgākas un mazāk bīstamas var acu mirklī izpostīt jaunu censoņu karjeras.

Līdz šim tik augsta līmeņā sacensībās nav novēroti gadījumi, kad kāds sportists apzināti simulē savainojumu. Cerams, šis nebūs sākums jaunam trendam…