“Ferrari” komandas vadītājs Mattia Binotto uzskata, ka vasaras pārtraukumā komandai nav nepieciešamības veikt izmaiņas, neraugoties uz sakāvi pēdējā posmā Ungārijā.

Pēdējo posmu laikā Binotto vadītā “Ferrari” komanda saņēma nesaudzīgu kritiku no mediju un līdzjutēju puses pēc vairākiem neveiksmīgiem posmiem, kuros komanda cīnījās ar braucēju kļūdām, stratēģiski neizskaidrojamiem risinājumiem un tehniskām likstām. Pēc spoža sezonas sākuma “Ferrari” nokļuvuši iedzinējos, zaudējot 97 punktus “Red Bull” komandai.

Nav runa par neveiksmēm, turklāt nav nekādas vajadzības ko mainīt. Vienmēr cenšamies turpināt mācīties, kā arī krāt pieredzi un pilnveidot prasmes. No Ungārijas posma noteikti ir uz ko lūkoties un saprast. Ja raugos kopumā uz sezonas pirmo pusi, nav iemesla pārmaiņām,” stāsta Mattia Binotto, kura vadītā komanda šogad izcīnījusi 8 pole position, taču sacīkstēs triumfējusi tikai četras reizes. “Man šķiet, ka mums vienkārši jāizprot, kas nogaja greizi, jātiek ar to galā, lai atgrieztos pie konkurētspējas, ko demonstrējām pirmajās 12 sacīkstēs.”

Vaicāts par komandas līderi Šarlu Leklēru, Binotto norāda: “Kā līderis viņš turpina attīstību – attīstību gan komandai, gan pašam sev soli pa solim, raugoties uz katru sacīksti kā izdevību uzvarēt. Kopā gan uzvaram, gan zaudējam. Šī nebija laba sacīkste, taču uzskatu, ka mums ir vēl daudz neizmantota potenciāla.”

Itāļu speciālists arī attaisnojis stratēģisko lēmumu uzmontēt cietā sastāva riepas Leklēra mašīnai, skaidrojot, ka sacīkšu nogriežņi radīja problēmas jau piektdienas treniņos un temps jau sākotnēji nebija tik labs, kā uz pirmo acu uzmetienu varētu šķist. “Mašīna neuzvedās diez ko labi. Kad tā notiek, arī riepas nepilda savu funkciju tik labi kā vajadzētu. Ar cietajām riepām tas izpaudās izteiktāk.

Binotto arī noliedza, ka “Ferrari” komandā šobrīd tiktu piekopta pirmā vai otrā numura nozīmēšana. Lēmums sūtīt boksos Leklēru bija balstīts uz to, ka viņš tobrīd atradās priekšā un ar jaunu riepu komplektu “Ferrari” cerēja pasargāt pozīciju no Maksa Verstapena uzbrukuma.