Pēc portāla “RacingNews365.com” rīcībā esošās informācijas, Oskars Piastri nākamgad F1 čempionātā debitēs “McLaren” sastāvā, nomainot Danielu Rikjardo. Oficiāls paziņojums gan pagaidām vēl nav sekojis.

Pēdējās nedēļas laikā F1 pilotu tirgū notikuši dramatiski pavērsieni. Sebastians Fetels paziņoja, ka pēc šīs sezonas noslēgs karjeru, bet Fernando Alonso īsi pēc tam uz nākamo gadu tika apstiprināts “Aston Martin” sastāvā. Alonso līdzšinējā komanda “Alpine” savukārt paziņoja, ka tās rindās 2023. gadā brauks debitants Piastri, tomēr sportists pats noliedza, ka būtu parakstījis šādu līgumu.

“RacingNews365.com” no drošiem avotiem Austrālijā izdevies uzzināt, ka austrāliešu jaunais talants Piastri jau parakstījis līgumu ar “McLaren”. Iepriekš par šādu iespējamību jau tika baumots. Līdzīgas runas bija arī par viņa iespējamo startēšanu “Alpine” un “Williams”, kas savukārt nupat paziņojusi par līguma pagarināšanu ar Aleksu Albonu.

FIA līgumu atzīšanas padome, kas apstiprina, vai F1 līgumi ir atzīstami par derīgiem, devusi zaļo gaismu Piastri startēšanai “McLaren”. Kā zināms, šobrīd viņam ir līgumsaistības ar “Alpine”. Tās paspārnē pilots ir gan F1 rezervists, gan jauno talantu programmas dalībnieks. Cik zināms, šīs līgumsaistības viņam beigsies šogad.

Piastri iepriekšējās trīs sezonas uzvarējis tajos čempionātos, kuros startējis. 2019. gadā viņš ieguva “Formula Renault Eurocup” titulu, 2020. gadā bija “Formula 3” čempions, savukārt 2021. gadā uzvarēja “Formula 2” kopvērtējumā.

Kas attiecas uz Piastri tautieti, pieredzes bagāto Rikjardo, viņš, ļoti iespējams, kļūs par “Alpine” pilotu, nomainot Alonso. Iepriekš Rikjardo jau divas sezonas pārstāvēja “Renault” vienību.