Fernando Alonso lēmumu pāriet uz “Aston Martin” pieņēmis, jo šī komanda viņam piedāvājusi lielāku algu, apgalvo “Alpine” vienības vadītājs Otmars Šafnauers. Tāpat viņš neslēpj, ka pieredzējušais pilots šobrīd ir tādā vecumā, kad tas sāk ietekmēt fiziskās spējas.

Šafnauers iepriekš bija “Aston Martin” boss, bet pagājušajā ziemā pārgāja uz “Alpine” nometni, kur pašlaik startē divkārtējais F1 čempions Alonso.

Medijos visbiežāk tiek pausts viedoklis, ka, ņemot vērā viņa vecumu, kas šobrīd ir 41 gads, komanda Alonso piedāvājusi iespēju pagarināt līgumu tikai uz 2023. gadu. Sportists ar to it kā neesot bijis apmierināts, kas kļuvis par iemeslu komandas nomaiņai.

“Jebkuram cilvēkam dzīvē pienāk laiks, kad vecums sāk ietekmēt viņa psiholoģiskās spējas, acis, smadzenes, muskuļus, nervu sistēmu,” intervijā “El Confidencial” sacīja Šafnauers. “42 gadu vecumā Šūmaheru uzveica Rosbergs. 38 gadu vecumā tas nebūtu noticis. Un tas notiek ar mums visiem.”

Šafnauers uzskata, ka visticamāk Alonso šo lēmumu pieņēmis, jo “Aston Martin” piedāvājusi viņam lielāku algu.

“Godīgi sakot, es nezinu, cik daudz viņi viņam maksās,” atzina Šafnauers. “Tas, ko es zinu – mēs viņam piedāvājām lielāku algu, nekā maksājam tagad, kas ir loģiski. Par šo jautājumu mums sākotnēji bija diskusijas, kā tas ir ar visiem, bet beigās nonācām pie vienošanās. Dzirdēju baumas, ka viņi piedāvājuši viņam ļoti lielu algu. Nezinu, vai tas bija izšķirošais faktors. To jums jāprasa viņam pašam.”

Neoficiāli bija zināms, ka Lorenss Strols jau iepriekš gribējis Alonso dabūt savā komandā un skaidri pateicis sportistam, ka viņam atliek tikai piekrist, lai vieta “Aston Martin” priekš viņa tiktu atbrīvota.

“Ņemot vērā, ka iepriekš es strādāju “Aston Martin”, varu atklāt, ka Fernando jau pagājušajā gadā vai pirms diviem gadiem patiešām bija ar mums pārrunas,” neslēpj Šafnauers. “Tāpēc izklausās, ka šī versija ir iespējama un patiesībā ir visticamākā.”

Šafnauers arī noliedzis runas, ka jau šī gada pēdējā posmā Alonso vietā “Alpine” startēs tas pilots, kurš pārstāvēs komandu nākamgad: “Nepavisam. Kādēļ gan? Viņš ir lielisks pilots, viens no vērtīgākajiem instrumentiem, kas mums ir. Kopā ar Estebanu Okonu viņi var mums palīdzēt pārspēt “McLaren”.”