“McLaren” pilots Daniels Rikjardo par priekšlaicīgu līguma laušanu no komandas pieprasījis vairāk nekā 20 miljonus eiro, vēsta Austrālijas mediji. Tāpat britu vienībai nāksies krietni samaksāt par Oskara Piastri atbrīvošanu no līgumsaistībām ar “Alpine Academy”.

Rikjardo vēl ir līgums ar “McLaren” līdz 2023. gada beigām, taču zināms, ka komanda paredzējusi šīs saistības izbeigt, lai jau nākamsezon viņa vietā startētu cits austrāliešu pilots – debitants Piastri. Cik zināms, Rikjardo ir vienīgais, kurš, atbilstoši kontrakta nosacījumiem, drīkst to pārtraukt vienpusīgi, raksta portāls “Speedcafe.com”.

Austrālijas medijos izskanējusi informācija, ka Rikjardo no komandas pieprasa 20.5 miljonus eiro lielu kompensāciju, lai gan tā visticamāk tiks samazināta. Šobrīd abas puses par kompensācijas apjomu ved pārrunas. Tāpat komanda visticamāk segs Rikjardo algas starpību, ja sportists nākamgad startēs kādā citā komandā, bet saņems mazāk nekā bija paredzēts līgumā uz 2023. gadu.

Piastri uz nākamo gadu nav līguma ar “Alpine” komandu, līdz ar to viņam nav bijušas nekādas problēmas vienoties ar “McLaren”. Tomēr Piastri ir saistības ar “Alpine Academy” jauno braucēju programmu. “McLaren” esot apņēmusies segt izdevumus, kas saistīti ar šī lūguma laušanu, un neoficiāli zināms, ka tie varētu būt nepilni 15 miljoni eiro. Tādā gadījumā Piastri nolīgšana un atbrīvošanās no Rikjardo “McLaren” varētu izmaksāt ap 30 miljoniem.