Vakarnakt Portlendā notikušajā “IndyCar” čempionāta priekšpēdējā posmā pārliecinošu uzvaru no pirmās starta vietas sasniedza Skots Makloklins. Tikmēr cīņā par titulu Vils Pauvers finišēja otrajā vietā un tagad ir palielinājis pārsvaru kopvērtējumā pār Džozefu Ņūgārdenu un Skotu Diksonu, kuriem vienāds punktu skaits.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz pilotiem padevās tīrs starts, bez sadursmēm, un arī turpinājumā sacensības šajā ziņā noritēja bez starpgadījumiem. Jau radās reāla varbūtība, ka pirmo reizi 15 gadu laikā sacīkstēs nevajadzēs ne reizi izkārt dzeltenos karogus. Tā tomēr nenotika, jo 84. aplī Rinuss Vīkejs piedzīvoja sadursmi ar Džimiju Džonsonu, iegrūžot sāncensi sienā, par ko vēlāk ar “Twitter” starpniecību atvainojās.

“Penske” komandu pārstāvošais Makloklins brauca pārliecinoši, startā saglabājot pirmo pozīciju un noturot to arī vēlāk. Viņam šī ir trešā uzvara sezonā. Komandas biedrs Pauvers jau pēc starta bija otrais, tāpat otrajā vietā arī finišēja. Lielisks kāpums sacensībās padevās Diksonam no “Chip Ganassi” vienības – startējis tikai no 16. pozīcijas, vecmeistars finišā aizcīnījās līdz trešajai vietai.

Pauvers čempionāta kopvērtējumā palielinājis pārsvaru pār Ņūgārdenu, kurš finišēja tikai astotais, līdz ar to tagad zaudē austrālietim 20 punktus. Tikpat punktus no līdera atpaliek arī Diksons. Teorētiskas izredzes vēl saglabā arī Makuss Ēriksons un šī posma uzvarētājs Makloklins, kamēr pagājušās sezonas čempions Alekss Palou un arī Pato O’Vards no cīņas par titulu jau izkrituši.

Sezona noslēgsies jau šonedēļ, kad 11. septembrī Kalifornijā, leģendārajā “Laguna Seca” trasē tiks aizvadīts izšķirošais “IndyCar” posms.

Portlendas posma rezultāti:

Kopvērtējums: