Kristians Horners paziņojis, ka Pjēram Gazlī netiks ļauts pievienoties “Alpine” komandai, kamēr Koltonam Kertam nebūs piešķirta F1 superlicence. Amerikāņu pilotu “Red Bull” šobrīd redz kā vienīgo iespējamo Gazlī aizstājēju.

“Red Bull” principā ir vienojusies ar Gazlī, ka ļaus franču pilotam nākamgad startēt “Alpine” sastāvā Fernando Alonso vietā, tomēr ar konkrētiem nosacījumiem. “Red Bull” komandas vadītājs Horners stāsta, ka “IndyCar” zvaigzne Herta tiek izskatīts kā vienīgais kandidāts uz Gazlī vietu “AlphaTauri” sastāvā. Šobrīd gan nav skaidrs, vai viņam tiks piešķirta superlicence, kas nepieciešama startēšanai F1 čempionātā. Pēc pašreizējās sistēmas, Hertam nepietiek punktu, lai iegūtu superlicenci, taču par šo jautājumu jau tiek runāts ar FIA, lai tā veic izņēmumu.

Horners arī norāda, ka redz Hertu kā nākotnes pilotu “Red Bull” komandā, ja vien viņš sevi spēs labi pierādīt “AlphaTauri” sastāvā.

“Manuprāt, viņš ir liels talants,” sacīja Horners. “Viņš ir viens no amerikāņu jaunākajiem lielajiem talantiem, tāpēc būtu interesanti paskatīties, kā viņš sevi parādītu F1. Šobrīd F1 popularitāte ASV aug, un būtu ļoti interesanti, ja mums būtu labs amerikāņu pilots. Tas būtu interesanti mums pašiem, arī ilgtermiņā. “AlphaTauri” un pirms tam “Toro Rosso” gadu gaitā mūs ir apgādājusi ar daudziem labiem braucējiem. No turienes pie mums atnākuši Sebastians Fetels, Daniels Rikjardo vai Makss Verstapens.”

Jautāts par to, vai Gazlī vietā varētu startēt kāds cits pilots, nevis Herta, Horners lika noprast, ka citu kandidātu pašlaik nav.

“Es domāju, ka Pjērs savu darbu “AlphaTauri” veic labi,” teica Horners. “Līdz ar to mums nebūs nekādas vēlmes viņu nomainīt, ja vien nebūs pieejama kāda interesanta alternatīva.”

Labākais no “Red Bull” junioru programmas braucējiem šobrīd ir Liams Lavsons. Jaunzēlandietis F2 čempionāta kopvērtējumā neilgi pirms sezonas beigām ierindojas piektajā vietā, un šis pilots drīz kvalificēsies superlicences iegūšanai. Beļģijas posmā Lavsons “AlphaTauri” sastāvā arī piedalījās F1 treniņbraucienos.

Tikmēr “Red Bull” jauno pilotu programmas vadītājam Helmutam Marko sestdien Zandvortas trasē bija tikšanās ar pārliecinošo F2 čempionāta līderi Felipi Drugoviču. Brazīlietim pašlaik nav saistību ne ar vienu no “Formula 1” komandām. Neoficiāli zināms, ka Drugovičs ar “AlphaTauri” piedalīsies Brazīlijas F1 posma treniņbraucienos. Marko gan publiski noliedzis, ka abu starpā notiktu kādas pārrunas.