Nīderlandes fani varēja līksmot, kad Makss Verstapens šķērsoja finiša līniju. Vietējais varonis vēlreiz apliecināja faktu, ka ir planētas ātrākais braucējs. Makss turpina ierakstīt savu vārdu F1 rekordu grāmatās. Ielūkosimies 10 interesantos faktos no sacensībām Zandvortas trasē.

#1 Nīderlandes Grand Prix Makss Verstapens izcīnīja savu desmito uzvaru šosezon, atkārtojot pagājušajā gadā sasniegto. Ņemot vērā to, ka priekšā vēl septiņi posmi, Verstapenam ir lieliskas izredzes labot Mihaela Šūmahera 2004. gadā uzstādīto un Sebastiana Fetela 2013. gadā atkārtoto rekordu, kuri vienas sezonas laikā uzvarēja 13 sacīkstēs.

#2 Verstapens kļuva par astoto braucēju čempionāta vēsturē, kurš uzvarējis 30 posmos. Pavisam drīz viņš var pakāpties par vēl divām pozīcijām – Naidžels Mansels karjeras laikā uzvarēja 31 reizi, bet Fernando Alonso triumfējis 32 sacīkstēs. Pie tam, Verstapens pirmoreiz karjerā uzvarējis četras secīgas sacīkstes.

Grafiks: Pirelli

#3 Apsteidzot savu draudzenes tēvu Nelsonu Pikē un viņa cīņubiedru Nikiju Laudu, Verstapens Nīderlandes posma laikā ielauzās arī vadošo desmitniekā pēc apļiem vadībā karjeras griezumā. Makss pirmajā pozīcijā nobraucis 1636 apļus. Līdz rekordistam Luisam Hamiltonam vēl tāls ceļš ejams – brits bijis līderis 5423 apļus.

#4 Starp pirmo (Austrālija 2007) un pagaidām pēdējo reizi (Nīderlande 2022), kad Luiss Hamiltons bijis līdera godā, pagājuši 302 posmi – tikpat, cik Kimi Raikonenam (Francija 2002 – ASV 2018). Vienīgie braucēji ar ilgāku laika periodu zenītā ir Fernando Alonso (346 posmi) un Mihaels Šūmahers (325 posmi).

#5 Džordžs Rasels sasniedza karjeras labāko rezultātu punktu izteiksmē, izcīnot 18 punktus par otro vietu. Pagājušogad Rasels ieguva otro vietu arī priekšlaicīgi apturētajā Beļģijas GP, startējot “Williams” komandā, taču toreiz tika piešķirti puspunkti. “Mercedes” sastāvā šis bija viņa sestais goda pjedestāls – pirmajos piecos gadījumos pienācās zemākais pakāpiens.

Grafiks: Pirelli

#6 Lenss Strols piekto reizi šosezon iekļuva labāko desmitniekā, taču pilnīgi visi viņa finiši punktos šogad rezultējušies ar desmito vietu (Imolā, Maiami, Monreālā, Pola Rikāra trasē un Zandvortā).

#7 Neraugoties uz to, ka Fernando Alonso čempionāta kopvērtējumā ir tikai devītajā pozīcijā, šī bija jau desmitā sacīkste pēc kārtas, kurā spāņu vecmeistars guvis punktus. Kopš maija vidus viņš nekad nav finišējis augstāk par piekto vietu, bet nekad zemāk par desmito.

#8 Skalas otrā galā ir Valteri Botass. Soms palicis bešā pēdējos sešos posmos. Ja neskaita debija sezonu 2013. gadā, kad vienīgais finišs punktos bija sezonas priekšpēdējā sacīkstē, Valteri nekad nebija palicis uz nullītes vairāk kā divus posmus pēc kārtas.

#9 Peletona lejasgalā cīņas ir uzņēmušas apgriezienus. Otro posmu pēc kārtas Q1 piecu lenāko braucēju vidū bija pārstāvji no piecām dažādām komandām. Tas nozīmē, ka katrai komandai bija vismaz viens pārstāvis Q2.

#10 “Red Bull” kļuva par sesto komandu čempionāta vēsturē ar vismaz 5000 apļiem vadībā. Šo robežu pirmstam šķērsojušas piecas komandas – “Ferrari” (15557), “McLaren” (10667), “Williams” (7584), “Mercedes” (7055) un “Lotus” (5624).