Ar Hyundai vienības dominanci noslēdzies leģendārais Akropoles rallijs Grieķijā. Pirmo uzvaru sezonā izcīnīja Tjērī Noivils un Martins Vidage. Otrajā vietā igauņu ekipāža Ots Tanaks un Martins Jarveoja, bet Hyundai pjedestālu noslēdz Dani Sordo un Kandido Karera.

Grieķijas WRC Akropoles rallijs WRC kalendārā pēc ilgākas pauzes atgriezās pērn. Tas ir slavens ar saviem smagajiem akmeņainajiem ceļiem. Pērn tajā savu otro uzvaru karjerā izcīnīja šīs sezonas kopvērtējuma līderis Kalle Rovanpera. Ar jaunajām Rally1 automašīnām pēc samērā dominantas sezonas Toyota vienība ir mazliet nokļūdījusies ar amortizatoru izvēli un pirmo reizi ir nonākusi iedzinējos.

Jau ziņojām, ka pirmajā dienā ar pirmajām divām pozīcijām un ātrumposmu uzvaru dominanci visus pārsteidza M-Sport vienība. Ford Puma spēkrati gan vairs nebija tik spēcīgi sestdienā un Hyundai pirmo reizi vēsturē aizņēma visu top3 ar Noivilu priekšgalā.

Ots Tanaks
Ots Tanaks sezonas otrajā pusē ir lieliskā formā

Svētdienā bija jāveic vien trīs ātrumposmi, taču tie nepalika bez drāmas. Jau izbraucot no servisa parka tehniskas likstas piemeklēja visaugstāk esošo Toyota braucēju Elvinu Evansu. Tas ļāva aiz trim Hyundai pārstāvjiem ierindoties M-Sport braucējiem Pjēram Luī Lubē un Kreigam Brīnam. Pirmajā ātrumposmā ātrākais Tanaks. Lai neatkārtotu Ipras rallija fiasko, komanda pavēlēja saviem sportistiem noturēt pozīcijas un necīnīties. Otrajā ātrumposmā ātrākais Noivils, kurš savu pārsvaru palielināja līdz 29,3 sekundēm.

Pēdējā Powerstage beidzot atspēlēties varēja kopvērtējuma līderis Rovanpera. Somu sportists ar labu laiku sevi ierindoja uz maksimālajiem pieciem punktiem. M-Sport pārstāvji saglabāja savu ceturto un piekto pozīciju. Tikpat droši līdz trešajam pjedestālam trīs šīs sezonas startos aizbrauca Dani Sordo. Tanaks gan neko neatstāja malā un uzvarēja Powerstage, paņemot pilnus piecus punktus un nostumjot Rovanperu uz otro vietu. Rallija līderis Noivils uzrādīja vien sesto rezultātu un palika bez papildus punktiem. Tas gan neliedza beļgim izcīnīt drošu uzvaru 15 sekundes priekšā Tanakam.

Kopvērtējumā igaunis Tanaks ir jau atkal sadeldējis soma Rovanperas pārsvaru. Tālāko cīņu par čempiona titulu varēsim vērot sākot ar 29. septembri Jaunzēlandes rallijā.

Rallija rezultāti
Grieķijas WRC Akropoles rallija rezultāti
Braucēju kopvērtējums
Braucēju kopvērtējums
Ražorāju ieskaite
Ražorāju ieskaite