Seši braucēji stājās uz Formula 3 pēdējo sacensību starta ar cerībām uz titulu. Finiša līnija tā arī netika šķērsota, jo sacensības noslēdzās priekšlaicīgi pēc sadursmes aizmugurē, tomēr ilgāku laiku nebija pilnībā skaidrs, kurš braucējs ir kļuvis par čempionu. Kad visi sodi tika piešķirti, lielākais smaids bija vērojams uz Viktora Martina sejas.

Uz sezonas pēdējo F3 posmu Moncā kā izteiktāki favorīti uz titulu ieradās divi francūži – Viktors Martins un Izaks Hadžārs, taču abus gaidīja grūta nedēļas nogale. Ceļā uz lielisku starta pozīciju, Hadžārs piedzīvoja avāriju kvalifikācijā. Rezultātā tikai 16. starta pozīcija abiem braucieniem faktiski izslēdza vēl nepilngadīgo Hadžāru no reālistiskām izredzēm celt virs galvas lielo trofeju.

Pirmā brauciena laikā Martins centās pa ārmalu ‘Curva Grande’ pagriezienā tikt garām citam titula kandidātam Artūram Leklēram. Martins piebrauca pārāk tuvu Leklēra mašīnai, kā rezultātā abi saskārās, aizsūtot Martinu grantētajā drošības joslā. Turpinājis cīņu no beigām, Martins spēja izlauzties līz desmitajai vietai un tikt pie viena punkta, kamēr Hadžārs jau pašā sacensību sākumā sabojāja savu priekšējo antispārnu un punktus neguva.

Par sprinta uzvarētaju kļuva Franko Kolapinto, kurš jau bija izstājies no cīņas par titulu. Olivers Bērmans vēl pēdējā līkumā centās nozagt argentīnietim uzvaru, taču nebija sekmīgs. Finišs otrajā vietā ievērojami uzlaboja “Prema” braucēja izredzes uz titulu, to pašu var teikt par ceturtajā vietā finišējušo Zeinu Melouniju.

Pirms pašas pēdējās sacīkstes 2022. gada Formula 3 sezonā matemātiski uz titulu joprojām pretendēja seši braucēji, lai gan bija skaidrs, ka Romana Štaneka un Artūra Leklēra cerības ir ļoti mazas.

Aleksandrs Smoljars startēja no pole position, viņam aizmugurē Melounijs, Štaneks, Martins, Leklērs un Bērmans. Martins vienu pozīciju ieguva startā, taču medusmaize sekoja restartā pēc īslaicīga drošības mašīnas perioda. Jaunais līderis Melounijs nespēja nosargāt Smoljaru sev aizmugurē, kurš gan izbremzēja pamatīgu caurumu savās riepās un nosedza Melounija ceļu tik pamatīgi, ka Martins guva virsroku un nonāca vadībā.

Francūža prieki nebija ilgi, jo drīz vien Melounijs atguva vadību. Pēc vairāku kontaktu ilgušās cīņas ar Leklēru, Bērmans atkal demonstrēja lielisku tempu un apsteidza Martinu, pakāpjoties līz otrajai vietai. Mēģinājums pārņemt vadību beidzās ar nelielu kontaktu, kas lika izbraukt Bērmanam ārpus trases.

‘Lesmo’ pagriezienu sērijas izskaņā izslīdēja Kuša Maini mašīna. Tālāk braucošie konkurenti centās no tās izvairīties, taču Breds Benavidess nebija sekmīgs, tiekot lielā ātrumā iesgrūzts drošības barjerā. Sportisti negadījumā necieta, taču pēc ļoti īsas drošības mašīnas fāzes bija skaidrs, ka barjerai nepieciešami remotdarbi, līdz ar to sacīkste tika apturēta un vairāk netika atsākta.

Tomēr lielākā drāma vēl bija priekšā. Martins saņēma 5 sekunžu sodu par trases robežu neievērošanu. Braucēji un komandu pārstāvji nebija pilnībā droši, kurš aplis uzskatāms par pēdējo, tādēļ nebija līz galam skaidrs, kuru vietu ieguvis Martins un vai ar to būs pietiekami titula izcīnīšanai. Pēc kāda laiciņa sekoja vēl pāris sodi, tostarp trešajā vietā nonākušajam Viljamam Alatolo, kas viņu atbīdīja aiz Martina.

Pēc pusstundu ilgas rēķināšanas un psiholoģiski nogurdinošas gaidīšanas, provizoriskie rezultāti beidzot tika publicēti, apliecinot, ka “Alpine” akadēmijas braucējs Viktors Martins savā otrajā F3 sezonā 21 gada vecumā ir kļuvis par čempionu.

F3 sezonas kopvērtējumā Martins izcīnīja 139 punktus (tostarp divas uzvaras). Trīs uzvaras pēdejo trīs posmu svētdienas sacīkstēs ļāva barbadosietim Zeinam Melounijam ar 134 punktiem kļūt par vicečempionu. Trešo vietu ar 132 punktiem, pateicoties pjedestāliem abās dienās, izrāva Olivers Bērmans. Izaks Hadžārs aizcīnījās līdz devītajai vietai, kas ļāva gūt divus punktus. Tie gan neko daudz nemainīja – francūzis noslēdza sezonu ceturtajā vietā, priekšā Štanekam, Leklēram, Kraufordam, Kolē, Kolampinto un Smoljaram.

Kopš GP3 un Eiropas F3 čempionātu apvienošanas “ART Grand Prix” pārstāvis Viktors Martins ir pirmais čempions, kurš to paveicis, nestartējot “Prema” komandā, kā to paveica Roberts Švarcmans (2019), Oskars Piastri (2020) un Deniss Haugers (2021).