Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) publiskojusi provizoriskos datumus Grand Prix norisēm nākamajā sezonā. F1 2023. gada kalendārs sastāvēs no 24 posmiem, padarot to par garāko sezonu čempionāta vēsturē.

Pēdējos gados ierasts, ka F1 sezona sākas un beidzas Tuvajos Austrumos. Arī 2023. gads nebūs izņēmums. Pirmais posms paredzēts 5. martā Bahreinā, bet čempions pavisam noteikti būs zināms 26. novembrī pēc Abū Dabī Grand Prix.

Neraugoties uz Francijas braucēju un “Alpine” komandas dalību čempionātā, vietu kalendārā zaudējusi Pola Rikāra trase, kas gan uz rotācijas principa pavisam drīz varētu atgriezties F1 apritē.

Atgriešanos piedzīvos Ķīnas Grand Prix, kur sacīkstes nav notikušas kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, kā arī Kataras Grand Prix, tomēr šī posma vajadzībām vēl nav skaidrības par trasi, kur tā notiks. Maz ticams, ka posms atgriezīsies Losailā. Tāpat tiek risināts jautājums par Saūda Arābijas posma norises vietu, kas, visticamāk, pārcelsies no Džidas trases.

Kalendāru papildinājis plaši aprunātais Lasvegasas posms, dāvājot Amerikas Savienotajām Valstīm tās trešo Grand Prix līdzās sacensībām Maiami un Ostinā. Ņemot vērā, ka Lasvegasa atrodas rietumu krastā, laika atšķirība ar Eiropu liks Latvijas skatītājiem vērot posmu naktī uz svētdienu, kas nozīmē, ka pēc vietējā laika sacīkstes risināsies sestdienā, 18. novembrī (kaut gan Eiropa jau tobrīd dzīvos 19. novembrī).

Ja Latvijas Republikas neatkarības diena motorsporta faniem paies, sekojot F1 notikumiem, tad Lieldienas un Līgo svētku nedēļas nogale būs atpūta arī Formula 1 braucējiem.

Posmu secības ziņā lielas izmaiņas, salīdzinot ar šo gadu, nav veiktas. Azerbaidžāna atgriezusies pavasarī, Spānijas GP pārcelts pēc Monako GP, kamēr Beļģijas GP būs pēdējais posms pirms vasaras pārtraukuma, nevis pirmais pēc tā, kā tas bijis pēdējos gados. Pēc šī brīža provizoriskā kalendāra sacīkstēm Spa jānotiek vienā nedēļas nogalē ar tur paredzētajām 24h izturības sacīkstēm.

F1 2023. gada kalendārs nepārklājas ar FIA izturības sacīkšu čempionātu, kas varētu ļaut braucējiem izmēģināt savus spēkus Lemānas 24h sacīkstēs, tomēr Monako Grand Prix un Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstes joprojām risināsies vienā dienā – 28. maijā.

Sezonas gaitā tikai vienu reizi plānots aizvadīt 3 posmus 3 nedēļas nogales pēc kārtas – 21. maijā Imolā, 28. maijā Monako un 4. jūnijā Barselonā.

Formula 1 2023. gada provizoriskais kalendārs

NrSacīkstesTraseDatums
1Bahreinas GPSakira5. marts
2Saūda Arābijas GPTiks precizēts19. marts
3Austrālijas GPMelburna2. aprīlis
4Ķīnas GPŠanhaja16. aprīlis
5Azerbaidžānas GPBaku30. aprīlis
6Maiami GPMaiami7. maijs
7Emīlijas-Romanjas GPImola21. maijs
8Monako GPMonako28. maijs
9Spānijas GPBarselona4. jūnijs
10Kanādas GPMonreāla18. jūnijs
11Austrijas GPRed Bull trase2. jūlijs
12Lielbritānijas GPSilverstona9. jūlijs
13Ungārijas GPHungarorings23. jūlijs
14Beļģijas GPSpa30. jūlijs
15Nīderlandes GPZandvorta27. augusts
16Itālijas GPMonca3. septembris
17Singapūras GPMarinabeja17. septembris
18Japānas GPSuzuka24. septembris
19Kataras GPTiks precizēts8. oktobris
20ASV GPOstina22. oktobris
21Mehiko GPMehiko29. oktobris
22Sanpaulu GPInterlagosa5. novembris
23Lasvegasas GPLasvegasa18. novembris
24Abū Dabī GPJasmarīna26. novembris