Žaks Vilnēvs paudis viedokli, ka Daniels Rikjardo kā pilots ir stipri pārvērtēts, ko pierāda viņa sniegums pēdējās sezonās. Tikmēr cits bijušais F1 pilots Maks Zūrers prāto, ka nepietiekoši novērtēts ir Lenss Strols, kurš attiecībā pret savu komandas biedru parāda daudz vairāk nekā Rikjardo.

Gadu pirms līgums termiņa beigām “McLaren” komandas pieņēma lēmumu šķirt sadarbību ar austrāliešu pilotu Rikjardo. Savulaik “Red Bull” komandā pilots guva septiņas uzvaras un lieliski spēja konkurēt arī ar komandas biedru Maksu Verstapenu. Vienu negaidītu uzvaru sportists pērn sarūpēja arī “McLaren”.

Pašlaik Rikjardo tiek minēts kā potenciālais kandidāts uz vietu tādās komandās kā “Alpine”, “Williams”, “Haas” un “Alfa Romeo”. Vilnēvs par to ir neizpratnē.

“Kāpēc gan? Viņš ir aizvadījis divus briesmīgus gadus “Renault” komandā un divus vēl briesmīgākus gadus “McLaren” komandā,” saka 1997. gada F1 čempions. “Tie ir četri gadi. Gandrīz puse no viņa F1 karjeras bijusi slikta. Modernās mašīnas vienkārši neatbilst viņa braukšanas stilam. “Red Bull” sastāvā viņa sniegums bija iespaidīgs, bet pēc tam izskatās, ka kaut kas notika, un no tā viņš tā arī nav atguvies.”

Tikmēr cits F1 apskatnieks Marks Zūrers, kurš pats F1 čempionātā startēja no 1979 līdz 1986. gadam, apšauba viņaprāt nepareizo viedokli, kas izveidojies par Lensu Strolu. Kanādietis vienmēr ticis uzskatīts par braucēju, kurš savu vietu čempionātā izkarojis, tikai pateicoties sava tēva naudai, tādēļ cilvēki, pēc Zūrera vārdiem, neredz viņa faktisko sniegumu.

“Viņš ir daudz labāks pilots nekā jūs domājat,” sacīja Zūrers. “Jā, būtu grūti viņu nosaukt par supertalantu, kādu kā Fernando Alonso vai Sebastians Fetels, bet viņš ir labs komandas otrais pilots. Viņš nepavisam nav slikts braucējs, un viņš to pierāda atkal un atkal gūstot punktus, ņemot vērā, cik slikta ir viņu šī brīža mašīna. Viņš nav slikts arī, ja izvērtē viņa un Fetela ātrumu. Varam salīdzināt to ar situāciju “McLaren” – Strols ir tuvāk Fetelam nekā Rikjardo ir Lando Norisam. Ja mašīna būtu ātrāka, Strols regulāri izcīnītu punktus.”

Strols punktus šogad guvis piecās sacīkstēs, visas reizes sasniedzot desmito vietu. Fetela rezultāti ir augstāki – viņš guvis 20 punktus pret komandas biedra pieciem.