“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners atzīst nožēlu par to, ka pirms dažiem gadiem netika noslēgts līgums ar daudzsološo jauno pilotu Oskaru Piastri. Nākamgad austrālietis debitēs F1 čempionātā “McLaren” komandas sastāvā.

Horners jau agrāk zināja, ka Piastri ir liels talants

2017. un 2018. gadā Piastri startēja Hornera izveidotajā junioru komandā “Arden”. Jau tolaik “Red Bull Junior Team” vadība izskatīja iespēju iekļaut braucēju savā programmā, taču to neizdarīja. 2020. gada sākumā jaunais talants kļuva par “Renault Academy” pilotu, nākamajās sezonās kļūstot par F3 un F2 čempionu. Šogad viņš šo sadarbību nolēma šķirt.

“Startējot “Formula 4” un “Formula Renault” čempionātos, viņš pārstāvēja “Arden” komandu, un jau tad pavisam noteikti bija ievērības cienīgs talants,” stāsta Horners. “Toreiz “Red Bull” bija iespēja viņu piesaistīt, bet mēs to neizmantojām. Tas ir kaut kas, ko es tagad nožēloju. Tas, ko viņš pēc tam sasniedza “Formulā 3” un “Formulā 2″, ir kaut kas fenomenāls.”

2020. gadā debijas sezonā F3 čempionātā Piastri uzvarēja divās sacīkstēs, sešas reizes kāpa uz pjedestāla un izcīnīja titulu, atstājot aiz sevis Teo Puršēru un Loganu Sardžentu. 2021. gadā Piastri debitēja F2 čempionātā un atkal kļuva par čempionu, turklāt ar iespaidīgu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem Robertu Švarcmanu un Guanju Žou.

“Red Bull” junioru programmā trūkst talantu?

Pjērs Gazlī vēlas pamest “AlphaTauri” un nākamgad pārstāvēt “Alpine” vienību, lai gan vēl nav zināms, vai tas notiks. Sākotnēji “Red Bull” iecere bija viņa vietā sēdināt “IndyCar” zvaigzni Koltonu Hertu, taču amerikānim nav nepieciešamo punktu superlicences iegūšanai. Tagad kā kandidāts tiek minēts Niks de Vrīss. Ņemot vērā, ka iepriekš jaunos pilotus gandrīz vienmēr “Red Bull” izraudzījās no savas junioru programmas, daudziem rodas jautājumi. Horners gan norāda, ka ar programmu joprojām viss ir kārtībā.

“Mēs turpinām investēt jaunajos braucējos, esam piesaistījuši programmai dažus lieliskus jauniešus, sākot no kartinga līdz “Formulai 4″ un tālāk,” skaidro Horners. “Esam devuši šiem jauniešiem iespēju, investējuši viņos un raduši viņiem tādas iespējas, kādu citkārt viņiem nebūtu. Manuprāt, tā ir lieta, ko “Red Bull” ir izdarījusi pareizi. Isakam Hadžaram šogad bija lieliska F3 debijas sezona. Manā skatījumā, Ajumu Ivasa F2 čempionātā ir lielisks pilots. Viņi ir tikai divi piemēri no mūsu programmas. Liamam Lavsonam bija grūts gads, bet viņš ir vēl viens no talantiem. Denisam Haugeram bija mazliet nomācoša F2 sezona pēc dominēšanas F3 čempionātā. Tiesa gan, cik no tā vainīgs ir viņš un, cik mašīna, kas viņam ir?”

“Red Bull Junior Team” pilotu sasniegumi šajā sezonā:

Pilots Valsts (vecums) Čempionāts Uzv. Pjed. Vieta
Ajumu Ivasa Japāna (22) F2 1 5 9.
Liams Lavsons Jaunzēlande (20) F2 3 8 7.
Deniss Haugers Norvēģija (19) F2 2 4 11.
Džehans Daruvala Indija (23) F2 1 8 5.
Isaks Hadžars Francija (17) F3 3 5 4.
Džonijs Edgars Apveinotā Karaliste (18) F3 12.
Džaks Kravfords ASV (17) F3 1 5 7.
Noels Leons Meksika (17) Formula Reg. EČ 22.
Sauta Arao Japāna (16) Francijas F4 1 7 3.
Juto Nomura Japāna (16) Francijas F4 2 2 6.
Arvids Lindblats Apvienotā Karaliste (15) Itālijas F4 38.

No visiem minētajiem čempionātiem sezona beigusies tikai “Formulā 3”.