“AlphaTauri” komanda šodien oficiāli paziņoja, ka Juki Cunoda turpinās startēt tās sastāvā F1 pasaules čempionātā vēl arī nākamajā sezonā.

Cunoda F1 debitēja pērn, pēc tam, kad bija izcīnījis trešo vietu “Formulā 2”. Šobrīd viņš aizvada savu otro sezonu “Formulā 1” un kopumā startējis 36 posmos.

“Kā to redzējām jau pagājušajā gadā, Juki ir ļoti talantīgs pilots un šosezon ir krietni progresējis,” atzīst komandas vadītājs Francs Tosts. “Viņa pēdējā laika ātrums skaidri liecina, ka Juki ir daudz iemācījies. Tas pierāda, ka viņš ir pelnījis vietu F1 čempionātā. Šīs sezonas atlikušajos sešos posmos gaidām no viņa labus rezultātus.”

Pērn jau debijas sacīkstēs japāņu pilots guva devīto vietu un nopelnīja pirmos punktus. Kopumā viņš pagājušajā sezonā punktos iekļuva septiņas reizes, noslēguma posmā Abū Dabī finišējot ceturtajā vietā, kas ir sportista līdzšinējās karjeras augstākais sasniegums. Ar 32 punktiem Cunoda kopvērtējumā ierindojās 14. vietā.

Savukārt šogad, kad “AlphaTauri” mašīna acīm redzami nav tik konkurētspējīga, pagaidām viņš punktus guvis trīs sacīkstēs. Pagaidām ar izcīnītiem 11 punktiem braucējs atrodas 16. pozīcijā kopvērtējumā.

Jāpiemin arī, ka Cunoda jau pirms kāda laika pārcēlās uz dzīvi Itālijā, Faencā, kur atrodas “AlphaTauri” komandas bāze.

Šobrīd vēl nav skaidrības par Pjēra Gazlī nākotni, jo francūzis vēlas pievienoties “Alpine” nometnei, taču plānu ar Koltona Hertas piesaisti “Red Bull” nav izdevies īstenot. Jau iepriekš “Red Bull” un “AlphaTauri” vadība izteikusies, ka ļaus Gazlī doties prom tikai tādā gadījumā, ja viņam tiks atrasts pienācīgs aizstājējs. Kā viens no kandidātiem tiek minēts debitants Niks de Vrīss, lai gan šis pilots runā arī ar citām komandām.