Lai gan šobrīd vēl nav oficiāli zināms, kuru no pašreizējām F1 komandām pārņems Vācijas autoražotājs “Audi”, kā galvenais kandidāts uz šīs vienības vadītāja posteni jau šobrīd ir nosaukts bijušais čempionāta pilots Krištianu da Mata.

Šobrīd aizvien nav skaidrs, vai F1 čempionātā 2026. gadā ienāks “Porsche”, kas arī ir viena no “Volkswagen Group” rūpnīcām. Turpretī “Audi” jau oficiāli paziņojusi, ka pēc dažiem gadiem būs uz starta, lai arī pagaidām nav nosaukusi, ar kuru komandu sadarbosies. Neoficiāli zināms, ka tā būs “Sauber”, kas pēc nākamās sezonas šķirs sadarbību ar “Alfa Romeo”, jo šis autoražotājs vairs nebūs vienības galvenais sponsors.

“Plāns ir iegādāties “Sauber” komandu,” raksta itāļu izdevums “La Gazzetta dello Sport”. “Viņiem ir skaidras idejas, un “Audi” turpina dažādas investīcijas. Tuvāko mēnešu laikā tās bāzē Noiburgā jau būs uzceltas vairākas jaunas ēkas. Tagad, kad plāns vairs nav slēpjams, “Audi” var brīvi darboties un palielinātu savu tehnisko departamentu, kurā jau pašlaik strādā 120 cilvēki.”

Tiek ziņots, ka par “Audi” komandas vadītāju, ļoti iespējams, kļūs 48 gadus vecais brazīlietis Krištianu da Mata. Agrāk viņš aizvadīja veiksmīgu karjeru Amerikas formulās, 2002. gadā kļūstot par “ChampCar” čempionu. 2003. un 2004. gadā Da Mata startēja F1 sacīkstēs “Toyota” komandas sastāvā. Publikācijā teikts, ka “Audi” vadība labi pazīst Da Matu, jo viņu ceļi krustojušies “Formula E” čempionāta sakarā.

“Vēl “Audi” nav noslēguši līgumu ar komandas vadītāju, bet Krištianu da Mata ir starp kandidātiem,” vēsta “La Gazzetta dello Sport”.

2006. gadā “ChampCar” testu laikā Da Matas pilotētā mašīna sadūrās ar trasē izskrējušu briedi. Sportists zaudēja samaņu un avarēja ar joprojām nospiestu gāzes pedāli. Da Mata guva smagus savainojumus, bija arī mākslīgajā komā un kopš tā laika aizvadījis tikai dažas sacīkstes. Šobrīd viņš ar autosportu vairs nenodarbojas un strādā ģimenes uzņēmumā “Da Matta Design”, kas darbojas riteņbraukšanas apģērbu un aksesuāru jomā.