Mario Andreti atzīst, ka viņa ģimene šobrīd aktīvi turpina darbu pie F1 projekta un joprojām cer, ka 2024. gadā jaunajai komandai tiks dota atļauja startēt sacīkstēs. Viņš sola, ka plāns ir piedalīties čempionātā uz ilgu laiku.

“Andretti Global F1” komanda par plāniem pievienoties čempionātam paziņoja pirms vairākiem mēnešiem, taču kopš tā laika saņēmusi pretestību no vairāku komandu vadītājiem, tostarp “Mercedes” bosa Toto Volfa, kā arī “Formula 1” izpilddirektora Stefano Domenikali. Tikmēr “McLaren” vadītājs Andreass Seidls un “Alpine” izpilddirektors Lorēns Rosi labprāt redzētu jauno komandu starp dalībniecēm.

Lai arī “Andretti Global F1” komandai vēl nav garantēta vieta čempionātā, šobrīd tiekot strādāts tā, it kā atļauja jau būtu saņemta.

“Pie šī projekta strādājam katru dienu un mērķējam 2024. gadā būt uz starta,” atklāja Mario Andreti. “Mēs gatavojamies tā, it kā mums jau būtu dota atļauja startēt. Tieši uz to mēs ceram. Nekādā gadījumā nedomājam padoties. Šis priekš mums ir ļoti nopietns projekts, un mēs esam gatavi tajā investēt. Ja godīgi, tad reakcija ir ārkārtīgi nepatīkama, vismaz tā, kas bijusi līdz šim. Tajā pašā laikā mēs cenšamies izdarīt visu, ko no mums prasa. Nezinu, ko vēl mēs varētu darīt.”

Jaunām komandām noteikta 200 miljonu USD liela dalības maksa par pievienošanos F1 čempionātam. Lai gan pārējām vienībām sākotnēji tas nozīmē papildus ienākumus, ilgtermiņā ar 11. komandu būtu jādala ikgadējie ienākumi. Andreti sola, ka komanda paliks “Formulā 1” uz ilgu laiku, kā arī atbildējis Domenikali izteikumiem, ka jaunai komandai, kad tā ienāk čempionātā, jādod kāda vērtība.

“Domāju, mēs varam dot vērtību,” uzskata 1978. gada F1 čempions. “Šajā ziņā ir nepatīkami saņemt šādu attieksmi, jo mēs plānojam “Formulā 1″ startēt ilgtermiņā. To mēs varam garantēt. Ja ir jāinvestē tāda apjoma līdzekļi, nevar tā vienkārši ierasties un pēc tam aiziet. Domāju, ka tas kaut ko izsaka. Šķiet, ka ar tādām investīcijām būsi gaidīts, bet mums aizvien ir jācīnās, jābūt pārliecinātiem, vai varam izpildīt visu prasīto. Sakiet, kas mums jādara, un mēs izdarīsim visu vajadzīgo!”