Kad Sebastians Fetels un “Ferrari” komanda 2020. gadā nolēma nepagarināt līgumu, tika baumots par četrkārtējā F1 čempiona atgriešanos “Red Bull” sastāvā. Tagad pats sportists atklāj, ka tā tomēr nav patiesība, un šāda iespēja īsti netika pat apsvērta.

Visus savus F1 titulus Fetels sasniedza “Red Bull” komandā, bet uz 2015. gadu pievienojās “Ferrari”. Tur šādi panākumi izpalika, un “Ferrari” vienība pēc 2020. gada sezonas nepagarināja ar braucēju līgumu. “Red Bull” tikmēr uz 2021. gadu Aleksu Albonu nomainīja ar Serhio Peresu, kamēr Fetels parakstīja līgumu ar “Aston Martin”. Toreiz tika baumots, ka Fetels bijis tuvu tam, lai atgrieztos “Red Bull” rindās.

“Lēmumu pievienoties “Aston Martin” biju pieņēmis vēl pirms tika runāts par Aleksa aiziešanu no “Red Bull”, tādēļ nebiju īsti tuvu tam, lai atgrieztos,” tagad atklāj Fetels. “Bet, protams, tā kā es pazīstu Kristianu [Horneru] un Helmutu [Marko], mums bija nelielas sarunas, lai gan nekas nopietns. Ja būtu nopietna iespēja, ka es atgriežos, mēs par to vismaz būtu parunājuši, bet līdz tam nevienā brīdī nenonācām. Dažus mēnešus vēlāk protams var uz to visu atskatīties un domāt, kā būtu, ja būtu, bet esmu apmierināts ar sevis veikto izvēli.”

“Aston Martin” pavadītajā laikā Fetela augstākais sasniegums ir pērn Azerbaidžānā izcīnītā otrā vieta. Visādi citādi komanda nav spējusi piedāvāt viņam tādu mašīnu, uz kādu tika cerēts. Šogad komandas sniegums ir vēl vairāk krities.

“Mēs cerējām, ka gan pagājušajā gadā, gan šogad būsim konkurētspējīgāki, taču neesam,” atzīst Fetels. “Bet esmu apmierināts ar to, kā ir progresējusi komanda un kā mēs kopā sastrādājamies. Braukt tādās pozīcijās, kādās braucam, tas, protams, nav sapņa piepildījums, bet uztveru to kā izaicinājumu. Esmu to pieņēmis un mēģinu no tā dabūt ārā pēc iespējas vairāk.”

Pagaidām vēl nav zināms, ko Fetels darīs pēc F1 karjeras beigšanas. Pagaidām viņš apstiprinājis tikai dalību janvārī gaidāmajās Čempionu sacīkstēs (RoC). Tāpat viņš izteicies, ka neapsver darīt neko, kam būtu kāda saistība ar “Formulu 1”.

“Laiks parādīs, kas būtu tas, ko es varētu darīt, ja būs kāds piedāvājums,” viņš saka. “Tad skatīšos, kā tobrīd jūtos. Pašlaik esmu priecīgs, ka varu veltīt vairāk laika citām interesēm, vairāk laika pavadīt ar bērniem un darīt tamlīdzīgas lietas. Laiks rādīs, vai pēc trim mēnešiem vai trim gadiem jutīšos nogarlaikojies. Pagaidām nezinu. Redzēsim.”