Pasaules Motoru Sporta padomes sēdē apstiprināta iecere palielināt sprinta braucienu skaitu nākamās Formula 1 sezonas kalendārā. Šogad, tāpat kā pērn, skatītājus priecē sprinti trijos F1 posmos, taču 2023. gadā šis skaits dubultosies.

Lai gan apstiprināts, ka sprinti nākamsezon notiks sešos F1 posmos, paziņojumā uzsvērts, ka precīzs trašu saraksts, kur tie notiks, vēl nav zināms un tiks izplatīts vēlāk, tomēr paredzams, ka priekšroku gūs trases ar labām apdzīšanas izdevības vietām. Sākotnējais plāns pirms gada paredzēja sprinta rīkošanu Bahreinā, Imolā, Sanpaulu, Kanādā, Austrijā un Nīderlandē. Pirmās trīs tika pie izdevības šogad, kamēr atlikušās trīs palika bešā.

Sprinti F1 kalendārā parādījās 2021. gadā ar mērķi uzlabot sacīkšu nedēļas nogali. Atmetot vienu treniņu sesiju, kvalifikācija šādos posmos tiek pārcelta uz piektdienu, sprints risinās sestdienā, nosakot starta kārtību Grand Prix sacīkstēm, kuras nemainīgi risinās svētdienā. Sprinta uzvarētājs šogad saņem 8 punktus un katrs nākamais braucējs par vienu punktu mazāk līdz astotajai vietai, par ko pienākas viens punkts. Šogad atlicis vēl viens sprints, kas 12. novembrī risināsies Interlagosas trasē, Brazīlijā.

Formula 1 prezidents Stefano Domenikalli un FIA prezidents Muhameds Ben Sulajems savās runās akcentēja, ka inovatīvais nedēļas nogales fomāts nodrošina aizraujošas cīņas un dramatiskus un dinamiskus notikumus trīs dienu garumā, turklāt tas atzinīgi novērtēts gan līdzjutēju vidū, gan starp posmu organizatoriem un partneriem.

Ņemot vērā, ka 2023. gada sezona sastāv no 24 Grand Prix izcīņām, skaitot sprintus, braucēji trasē sacentīsies 30 reizes.