Lai gan jaunie tehniskie noteikumi stāsies spēkā tikai 2026. gadā, jau tagad zināms, ka arī tobrīd “Mercedes” komandu turpinās atbalstīt Malaizijas naftas kompānija “Petronas”, kas jau ilgu laiku ir tās galvenais sponsors un partneris.

Sadarbību ar “Mercedes” vienību “Petronas” uzsāka jau 2010. gadā, un kopā ir izdevies gūt neticami lielus panākumus. Šajā laikā izcīnītas uzvaras 115 posmos un astoņas reizes uzvarēts Konstruktoru kausā. Tāpat Luiss Hamiltons sasniedzis sešus titulus individuālajā vērtējumā, bet Niko Rosbergs guvis vienu titulu.

Šobrīd “Mercedes” jau ir līgums ar “Petronas” līdz 2025. gada beigām, bet šodien tika paziņots, ka tas pagarināts. Līdz ar to sadarbība turpināsies arī 2026. gadā un pēc tam.

“Šodien mēs darām kaut ko neierastu – paziņojam par sadarbību, kas sāksies pēc četriem gadiem,” apmeklējot “Petronas” centru Kualalumpurā, sacīja “Mercedes” vadītājs Toto Volfs. “Tas norāda uz kaut ko svarīgu – “Petronas” vairs nav tikai mūsu partneris, mēs esam kļuvuši par ģimeni un būsim viena komanda vēl daudzus nākamos gadus.”

“Mercedes” un “Petronas” kopīgiem spēkiem līdz 2030. gadam vēlas panākt oglekļa neitralitāti. Tas ir virziens, kādā iet viss F1 čempionāts. Nesen, kad bija jāveic pārbraucieni starp Beļģiju, Nīderlandi un Itāliju, abas puses līdzdarbojās, izmantojot kravas automašīnās biodegvielu. Tika ziņots, ka tādā veidā oglekļa emisijas izdevās samazināt par 89 procentiem. “Mercedes” arī ir pirmā komanda, kas veikusi investīcijas dabai draudzīgas aviācijas degvielas ieviešanā.