“Alpine” komandas izpilddirektors Lorēns Rosi atkal un atkal dažādās intervijās mēģina paust nosodījumu nākamā gada F1 debitantam Oskaram Piastri. Šoreiz viņš izteicies, ka skandalozā sāga sportistam līdzi vilksies visu karjeru, pat tad, ja viņš sasniegs tādus augstumus kā savulaik Mihaels Šūmahers.

21 gadu vecais austrālietis tiek uzskatīts par F1 nākotnes zvaigzni, taču viņa ienākšana čempionātā notikusi skandalozos apstākļos. “Alpine” viņam pēdējos trīs gadus sniedza iespēju sagatavoties debijai, taču šovasar sportists negaidīti paziņoja, ka 2023. gada sezonā startēs “McLaren” komandā. Galu galā pat bija jāgaida Kontraktu atzīšanas padomes lēmums.

“Viņš būtu braucis pie mums, kad Fernando Alonso dotos prom,” intervijā vācu izdevumam “Auto Motor und Sport” sacīja Rosi. “Mūsu komanda un “McLaren” spēku samēru ziņā ir līdzīgas. Bet mēs esam rūpnīcas komanda. No konkurences viedokļa tas sniedz priekšrocības. Viņš uzauga šajā komandā. Viņš te visus pazīst. Un mēs viņam izrādījām savu pretimnākšanu. Vai viņam par to nebūtu jābūt pateicīgam?”

Rosi uzskata, ka Piastri ir liels talants un F1 karjerā var sasniegt ļoti daudz, taču šovasar piedzīvoto sāgu, viņaprāt, neviens neaizmirsīs.

“Pat tad, ja viņš kļūs par nākamo Mihaelu Šūmaheru, šis stāsts viņam vilksies nopakaļ mūžīgi,” saka Rosi. “Viņa rīcībai nav attaisnojumu. Viņš iekoda rokā, kas viņu baroja. Viņš ar mums rotaļājās, jo kontrakts netika piedāvāts laikus. Ja viņš stāsta, ka nav jutis no mums pilnvērtīgu vērību, tad man jābrīnās, kāpēc mēs viņam devām visas iespējas, lai viņš varētu kļūt par iespējami pilnvērtīgāku F1 debitantu? Tie no mūsu puses nebija tukši vārdi, bet gan darbi. Ja viņš apgalvo, ka situācija ar līgumu viņam bija pārāk neskaidra, es uzsvēršu, ka viņš zināja par mūsu iespējām izīrēt pilotu uz “Williams”. Nekas neskaidrs tur nebija. Viņš vienkārši meklēja attaisnojumus, lai varētu doties uz citu komandu.”