“MotoGP” pasaules čempionāta komerciālo tiesību īpašniece “Dorna Sports” šodien publicēja provizorisko 2023. gada kalendāru, kurā iekļauts 21 posmi. Līdz ar to nākamā sezona būs garākā vēsturē.

Pirmais posms tiks aizvadīts 26. martā Portugālē, bet čempionāta sezona noslēgsies 26. novembrī Valensijā. Šoreiz čempionāts startēs vēlāk un pirmais posms nenorisināsies Katarā, jo Losailas trasē uz to laiku gaidāmi vērienīgi pārbūves darbi. Kataras posms nākamgad uzņems sezonas priekšpēdējā posma sacīkstes.

14. maijā Francijā, Lemānas trasē gaidāmais sezonas piektais posms būs īpaši vēsturisks. Tas būs 1000. posms visā “Grand Prix” vēsturē, kuras pirmsākumi datējami ar 1949. gadu.

Jau vēstījām, ka pirmo reizi “MotoGP” posms notiks Kazahstānā. Šobrīd netālu no Almati tiek būvēta jaunā “Sokol Circuit” trase, kas atbildīs visaugstākajiem standartiem. Tikmēr šodien oficiāli tika paziņots par Indijas posma rīkošanu 2023. gada sezonā “Buddh International Circuit” trasē. Abām šīm trasēm gan vēl jāsaņem homologācija. Kazahstānas posms būs devītais pēc kārtas un notiks 9. jūlijā, bet Indijā risināsies čempionāta 14. posms, un tas notiks 24. septembrī.

Indijas “Grand Prix” apstiprināšana reizē nozīmē, ka nākamgad sacensības netiks rīkotas Aragonā, kur sākotnēji bija plānots nākamā gada piektais posms. Tiesa, noslēgtie līgumi ar Aragonu, Heresu, Barselonu, Valensiju un Portimao paredz, ka šajās trasēs “MotoGP” posmi var tikt rīkoti pēc rotācijas principa.

21 posms “MotoGP” kalendārā bija plānots jau šogad, taču plānam par Somijas ienākšanu čempionātā nebija lemts īstenoties.

Ņemot vērā, ka nākamsezon plānots 21 posms un katrā no tām sestdienās tiks rīkotas sprinta sacensības, kopumā sezonas laikā tiks aizvadītas 42 sacīkstes.

2023. gada provizoriskais “MotoGP” kalendārs: