“Red Bull” komanda apstiprinājusi, ka Makss Verstapens Singapūras trasē kvalifikācijā nepabeidza pēdējo lidojošo apli, jo mašīnā bija palicis pārāk maz degvielas. Tikmēr pirmās starta vietas ieguvējs Šarls Leklērs atzinis, ka “Ferrari” sacīkstē nāksies nodemonstrēt ideālu izpildījumu, lai izcīnītu uzvaru.

Leklērs no pole position startēs otro F1 posmu pēc kārtas un jau devīto šajā sezonā. Savukārt sacensībās pēdējo no šosezon izcīnītajām trim uzvarām viņš guva jūlija pirmajā pusē Austrijā. Kopš tā laika piecos posmos pēc kārtas neuzveicams bijis Verstapens, kamēr “Ferrari” vienība pieļāvusi dažādas kļūdas gan stratēģijā, gan pitstopos.

“Kvalifikācija bija ļoti sarežģīta, jo Q1 un Q2 startējām ar pārejas tipa riepām, bet uz Q3 īsti nebija skaidrs, ko darīt,” stāsta Leklērs, kurš ar niecīgu pārsvaru uzveica Serhio Peresu un Luisu Hamiltonu. “Pēdējā brīdī izlēmām uzmontēt mīkstās riepas, un tas atmaksājās. Pēdējā aplī pieļāvu kļūdu un šķita, ka pirmo starta vietu neiegūšu, bet ar izdarīto bija pietiekami.”

Piektdien visai daudz laika Leklērs zaudēja tehnisku problēmu dēļ, līdz ar ko komandai neizdevās ievākt pietiekošu apjomu ar datiem, ko varētu izmantot sacīkstēs.

“Esmu ļoti apmierināts ar šo rezultātu, ņemot vērā, ka piektdien dažādu problēmu dēļ mūsu veiktais apļu skaits bija ierobežots,” teica Leklērs. “Mums nav daudz datu par sacīkšu režīmu, bet, ja izpildījums būs perfekts, esmu drošs, ka varam uzvarēt.”

Verstapens, kurš teorētiski rīt var kļūt par divkārtēju F1 čempionu, pēdējā aplī varēja uzlabot savu rezultātu, bet komanda negaidīti iesauca sportistu boksos. Pats pilots par to bija sašutis, bet izrādās, ka viņa mašīnai pretējā gadījumā nebūtu pieticis degvielas, kas ir nepieciešama parauga noņemšanai pārbaudēm. Ja šis nosacījums tiktu pārkāpts, viņam varētu nāktos startēt no daudz sliktākas pozīcijas par astoto.

“Šķiet, tā būs bijusi pārrēķināšanās no mūsu puses,” paskaidroja “Red Bull” vadītājs Kristians Horners. “Bijām iepildījuši degvielu pieciem apļiem, bet trase ātri žuva, līdz ar to ieguvām iespēju veikt vēl vienu papildus apli. Ir ļoti svarīgi atstāt degvielu paraugam, līdz ar to Maksa iesaukšana boksos uz to brīdi kļuva par smagāko lēmumu pasaulē. Ja paraugu nevari iedot, jāstartē no boksiem.”

Verstapens pauda neapmierinātību un atzina, ka uzvarēt svētdien nebūs viegli. Ja viņš to paveiks, sportistam tā būs jau sestā uzvara pēc kārtas.

“Pat tad, ja ir par maz degvielas vai nav bijis plānots veikt vēl vienu apli, tas ir jāsaprot jau iepriekš, ka vēl vienu apli nobraukt neizdosies,” dusmīgs pēc kvalifikācijas bija F1 sezonas līderis. “To vajadzēja konstatēt ātrāk. No kļūdām, protams, mācās, bet tas ir slikti. Tam nevajadzēja notikt. Kļūdīties var komanda, kļūdīties varu es, bet tas nekad nebūs pieņemami. Šī trase nedaudz ir kā Monako, apdzīt te ir grūti. Varbūt kaut ko var iegūt ar stratēģiju. Šobrīd tiešām neesmu tādā noskaņojumā, lai domātu par rītdienas sacīksti. Kad iekāpju mašīnā, vienmēr izlieku sevi pilnībā, bet šobrīd esmu ārkārtīgi neapmierināts ar to, kas notika.”

Singapūras GP kvalifikācijas oficiālais video apskats >>