Elpu aizraujošā kvalifikācijā Singapūras GP pole position izcīnīja Šarls Leklērs. Neveicis pēdējo apli, Makss Verstapens palika tikai astotajā vietā.

Gaidītais lietus neatnāca un Singapūras posma kvalifikācijā braucēji devās žūstošā trasē ar pārejas laika riepām. Leklēra un Magnusena saslīdēšana pierādīja, ka vēl bija par agru domāt par sausā laika riepām, tomēr rezultāti strauji uzlabojās ik minūti.

Fernando Alonso pieļāva kļūdu pēdējā mēģinājumā, taču tas netraucēja iekļūt Q2, ko nevar teikt par viņa komandas biedru Estebanu Okonu. Pārsteidzoši, francūzis pieveica vienīgi “Williams” braucējus Albonu un Latifi. Pēc sesijas Okons sūdzējās par savas mašīnas bremžu darbību. Ņemot vērā trases īpatnējo konfigurāciju, šis ir pamatīgs izaicinājums visu mašīnu bremžu sistēmām, jo bremžu pedālis Marinabejas trases aplī jālieto 11 reizes.

Ārpus 15 ātrāko braucēju pulka šoreiz palika arī veterāni Valteri Botass un Daniels Rikjardo. Arī otram “McLaren” braucējam Lando Norisam neklājās viegli – brits sesiju noslēdza tikai vienu pozīciju virs Botasa, tomēr ar to pietika, lai turpinātu cīņu.

Pāris peļķes turpināja aizkavēt sliku izmantošanu, tomēr neilgi pirms Q2 sesijas beigām “Aston Martin” nolēma riskēt un nodrošināja Lensu Strolu un Sebastianu Fetelu ar sausā laika riepām. Savā pirmajā aplī Strols saslīdēja un izmantoja trases drošības kabatu. Abu zaļo mašīnu pirmais mēģinājums bija lēnāks kā ar slapjam laikam paredzētajām riepām.

Arī Guanju Žou izvēlējās sausā laika riepas, tomēr atzina, ka saķeres tikpat kā nebija. Arī pēdējie mēģinājumi nebija veiksmīgi – Strols noslēdza kvalifikāciju 12. vietā, pieveicot Šūmaheru, bet Fetels un Žou palika divās pēdējās vietās otrajā sesijā. Fetels savā izšķirošajā mēģinājumā sabloķēja riteņus un palika bez konkurētspējīga rezultāta.

Lielākais pārsteigums bija Džordža Rasela palikšana ārpus labāko desmitnieka. “Mercedes” braucējs visu nedēļas nogali tempa ziņā zaudē Luisam Hamiltonam. Tikmēr jāuzslavē “AlphaTauri” komanda – abi tās braucēji iekļuva Q3. Desmitniekā ar 0,006 sekunžu rezervi pār Raselu iekļuva arī Kevins Magnusens.

Cunoda izšķirošo kvalifikācijas kārtu uzsāka ar pārejas laika riepām, kamēr pārējie braucēji nolēma, ka trase beidzot ir pietiekami sausa priekš slikiem. Pirmajā mēģinājumā Cunoda piekāpās vienīgi Hamiltonam, tomēr drīz vien sliki bija uzsildīti un Cunoda rezultātu tabulā krita uz leju.

Divi izcili apļi ļāva Hamiltonam pavadīt lielāko sesijas daļu kā līderim, bet izšķirošajās minūtēs pārāks izrādījās Šarls Leklērs. Serhio Peress un Hamiltons atsevišķos sektors bija ātrāki, taču summā par mata tiesu piekāpās “Ferrari” braucējam. Vadošo trio šķīra tikai 0,054 sekundes, kamēr veterāns Alonso sasniedza atzīstamu piekto vietu aiz Sainca.

Pēdējā mēģinājumā Makss Verstapens veica lieliskus pirmos divus sektorus, kad piepeši komanda viņu iesauca boksos. Iespējams, pabeidzot apli, “Red Bull” formulā nepietiktu litrs degvielas, kas rezultētos diskvalifikācijā. Sacīkstes Verstapens sāks astotais aiz Norisa un Gazlī, bet priekša Magnusenam un Cunodam.

Singapūras GP kvalifikācija