Kalle Rovanpera un Jonne Haltunens ar uzvaru Jaunzēlandes rallijā kļūst par 2022. gada sezonas pasaules rallija čempioniem! Somu ekipāžai sekoja komandas biedrs un aizejošais čempions Sebastiens Ožjē un Bandžamins Veilas. Abām Toyota ekipžām piekāpās igauņu duets Ots Tanaks un Martins Jarveoja no Hyundai.

Jaunzēlandes WRC rallijs kalendārā atgriezās pirmo reizi kopš 2012. gada. Plašie, skaistie ceļi lika kā mājās justies abiem titula pretendentiem Otam Tanakam un kopvērtējuma līderim Kallem Rovanperam. Lai gan Tanakam ir padevusies neticami spēcīga sezonas otrā puse, tomēr Rovanperam pietiek tikai ar septiņu punktu pārsvaru, lai nodrošinātu vairs nesadeldējamu 60 punktu pārsvaru. Pie stūres atgriezies arī astoņkārtējais pasaules čempions Sebastiens Ožjē, kurš uz pēdējiem trim posmiem nomaina somu Esapeku Lapi.

Piektdiena

Tanaks jau pirmajā pilsētas ātrumposmā pieteica sevi uzvarai ar ātrāko laiku. Piektdienas rīts gan iesākās ar M-Sport vienības pārsvaru. Savu otro ātrumposma uzvaru karjerā izcīnīja britu sportists Gass Grīnsmits, taču rallija vadībā izvirzījās Kreigs Brīns. Līdz riepu maiņas zonai gan abus M-Sport braucējus pārspēja un atpakaļ priekšgalā nonāca igaunis Tanaks. Turklāt dienas otro cilpu ar kārtējo neveiksmi iesāka Brīns. Īru sportists noskrēja no ceļa un vairs nespēja atgriezties uz ceļa. Ar iespaidīgu ātrumposma laiku pārsteidza vecmeistars Ožjē un ar četru vietu kāpumu pārņēma vadību. Taču dienas beigās jau atkal vadību pārņēma Tanaks. Vēlāk gan Tanakam, Rovanperam un Noivilam tika piespriesti 5 sekunžu sodi par hibrīda sistēmas regulējumu pārkāpumiem. Akropoles rallija uzvarētājam Noivilam arī divas sagriešanās un vien pieticīga sestā vieta.

Ots Tanaks
Ots Tanaks vienīgais spēja aizkavēt Rovanperas čempiona titulu

Sestdiena

Pēc konkurentu sodiem dienu kā līderis iesāka Elvins Evanss. Velsietis dienas otrajā ātrumposmā lielā ātrumā sagriezās un uzmeta kūleni. Sportists ar ļoti sabojātu spēkratu spēja turpināt ceļu, tomēr drošības rāmja bojājumi lika izstāties no rallija. Pēkšņi rallija vadību pārņēma neviens cits kā kopvērtējuma līderis Kalle Rovanpera! Trešajā ātrumposmā iespaidīgu avāriju piedzīvoja Grīnsmits, liekot izstāties arī otrai M-Sport automašīnai. Pēc servisa parka vēl 10 sekunžu sodu jau atkal saņēma Tanaks un Noivils par atkārtotiem pārkāpumiem. Tas ļāva uz otro vietu pakāpties Ožjē, kas nozīmēja Toyota ekipāžu pirmo un otro vietu. Rovanpera ar vairākām ātrumposmu uzvarām dienu noslēdza ar 29 sekunžu pārsvaru pār savu titulēto komandas biedru. Avāriju piedzīvoja Takamoto Katsuta, liekot japānim pirmo reizi šosezon palikt bez punktiem.

Svētdiena

Svētdienā pa ātrumposmu uzvarām katram no līderiem – Rovanperam, Tanakam un Ožjē. Pēc tam dienu noslēdzošajā Powerstage vispirms pie uzvaras WRC2 klasē tika māju favorīts Heidens Padons. Hyundai sportists pēc lielā WRC1 atbiruma spēja finišēt sestajā vietā absolūti. Lieliska atgriešanās pasaules čempionātā. Ar vairākām ātrumposmu uzvarām ļoti ātrs turpināja būt Brīns, taču Powerstage dabūta caura riepa liedza īram tikt pie jebkādiem punktiem. Viens pēc otra visus pārspēja trīs Hyundai piloti. Tanaks ar labāko laiku izdarīja visu, lai titula cīņu pārvestu uz Spāniju, taču Rovanperam pietika vien ar ceturto vietu Powerstage. Ožjē ar otro rezultātu neizdevās pārspēt Tanaku, taču tad trasē devās Rovanpera. Soms neatlaida gāzi un turpināja audzēt pārsvaru pār Tanaku izcīnot uzvaru gan Powerstage, gan rallijā, gan arī visā 2022. gada pasaules rallija čempionāta sezonā! Rovanpera WRC 50 gadus garajā vēsturē kļūst par visu laiku jaunāko pasaules čempionu, titulu sasniedzot vien 22 gadu vecumā. Iepriekšējais rekords ticis labots par iespaidīgiem pieciem gadiem, kas iepriekš piederēja Kolinam Makrejam, kad skotu braucējs 1995. gadā kļuva par pasaules čempionu 27 gadu vecumā!

Jaunzēlandes WRC rezultāti
Jaunzēlandes WRC rezultāti
Kopvērtējums
Kopvērtējums
Ražotāju ieskaite
Ražotāju ieskaite