Luiss Hamiltons šobrīd plāno startēt F1 pasaules čempionātā vēl piecus gadus, atklāj “Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs, kurš nesen par šo tēmu esot apspriedies ar septiņkārtējo titula ieguvēju.

Intervijā “Press Association” Volfs paudis, ka Hamiltons ir nobriedis pagarināt līgumu ar “Mercedes” un startēt čempionātā arī 2024. gadā. Šobrīd viņš aizvada jau 16. sezonu un savā līdzšinējā karjerā guvis septiņus titulus, sešus no tiem šajā komandā, un uzvarējis 103 uzvaras sacīkstēs. Volfs ir pārliecināts, ka sadarbība ar Hamiltonu tiks turpināta arī pēc 2023. gada sezonas, par spīti tam, ka uz to brīdi sportistam būs jau gandrīz 40.

“Es nešaubos, ka viņš paliks šeit arī pēc tam,” saka Volfs. “Mūsdienās zinātne parūpējusies, ka sportisti, ja viņi ir disciplinēti, var turpināt ilgāk nekā tas bija pagātnē. Paskatieties uz Fernando Alonso! Viņam jau ir 41 gads, bet viņš ir lielisks. Luisam vēl atlikuši audzi gadi.”

“Mercedes” boss atklāj, ka Hamiltons pats izteicis vēlmi startēt vēl vairākus gadus.

“Labi, ka mēs daudz runājam,” atzīst Volfs. “Vēl pagājušajā nedēļā mēs sēdējām, Luiss teica, ka viņam vēl šeit atlikuši pieci gadi un vaicāja, ko es par to saku? Mēs kopā esam uzauguši. Esam pilnībā atklāti viens pret otru. Luiss būs pirmais, kurš pateiks, ka vairs negrib startēt, ja jutīs, ka viņam vairs nav tāds reakcijas ātrums vai arī viņš vienkārši ir zaudējis prieku braukt sacīkstēs un vietā nākusi jaunā paaudze, kas ir ļoti spēcīga. Man nav šaubu, ka, parakstot jaunu līgumu, kas noteikti notiks, mēs visu izrunāsim un atklāti apspriedīsim, ko var nest nākotne.”

Volfs uzskata, ka Hamiltona karjera pie izcīnītiem septiņiem tituliem neapstāsies.

“Esmu pilnībā pārliecināts, ka Luiss ar mums var izcīnīt astoto pasaules čempiona titulu,” sacīja Volfs. “Viņš neies uz citu komandu un, ja mēs varēsim piedāvāt konkurētspējīgu mašīnu, un viņš varēs cīnīties par uzvarām, viņš titulus gūs vēl. Karjeras noslēgums Luisam vēl ir tālu. Tomēr viņš sev jautā, vai pats ir apmierināts ar savu sniegumu? Un tiklīdz viņš nonāks pie slēdziena, ka vairs nav apmierināts, nekavējoties teiks, ka pietiek.”