Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) uz pirmdienu pārcēlusi atbilstības sertifikātu izsniegšanu F1 komandām, kas apliecinās to iekļaušanos budžeta ierobežojumos 2021. gadā.

Aizkulisēs izplatoties baumām par “Red Bull” un “Aston Martin” komandu iespējamajiem pārkāpumiem attiecībā uz iztērētās naudas apjomu pagājušajā gadā, visi ar nepacietību gaidīja trešdienu. Šajā dienā bija paredzēts, ka FIA nāks klajā ar visu komandu finanšu rādītājiem un izsniegs tām atbilstības sertifikātus, ja būs izpildīti nosacījumi attiecībā uz 145 miljonu USD tēriņu robežas nepārkāpšanu pērnajā gadā.

Tomēr FIA nākusi klajā ar paziņojumu, ka sertifikātu izsniegšana atlikta līdz pirmdienai.

“Finanšu pārskatu analīze ir ilgs un sarežģīts process, kas joprojām turpinās un tiks pabeigts, lai sertifikātus varētu izsniegt pirmdien, 10. oktobrī,” teikts paziņojumā.

“Ferrari” un “Mercedes” komandu vadība asi nosodījusi konkurentu iespējamos pārkāpumus un aicinājusi FIA uz bargiem sodiem, ja atklāsies, ka šie pārkāpumi patiešām notikuši. Tikmēr “Red Bull” vadītājs Kristians Horners noliedzis, ka viņa komanda būtu pārsniegusi atļauto tēriņu robežu. Tāpat arī “Aston Martin” vienība, kuras pārkāpums esot salīdzinoši neliels, ir pārsteigta par šādiem apgalvojumiem.

“Mēs bijām pārsteigti redzēt, ka tiek piesaukts mūsu komandas vārds,” sacīja “Aston Martin” boss Maiks Kraks. “Mēs nedomājam, ka esam kaut ko izdarījuši nepareizi. Tas nav patīkami. No mūsu skatupunkta, labi, ka nebijām vieni, kurus piemin, jo mediji var koncentrēties uz otru komandu. Nožēlojami, ka šādas lietas publiski tiek paustas šādā veidā, bet tāda ir Formula 1.”

“Aston Martin” pagājušajā gadā Konstruktoru kausā starp desmit komandām ieņēma septīto vietu. Sebastians Fetels izcīnīja 12. vietu pilotu kopvērtējumā, kamēr Lenss Strols bija pozīciju zemāk. “Red Bull” tikmēr komandu ieskaitē ieņēma otro vietu, bet Makss Verstapens kļuva par F1 čempionu. Serhio Peress kopvērtējumā guva ceturto vietu.