Izcīnot uzvaru Japānas “Grand Prix” sacensībās, kas lietus dēļ uz divām stundām tika pārtrauktas, holandiešu pilots Makss Verstapens otro reizi karjerā kronēts par F1 pasaules čempionu. Uz pjedestāla Suzukas trasē kāpa arī Serhio Peress un Šarls Leklērs.

Sarkanie karogi un pārtraukums uz 2 stundām

Starts tika dots lietus apstākļos, taču jau otrajā aplī nācās izkārt sarkanos karogus un sacensības apturēt. Startā Leklērs vienubrīd jau bija nonācis priekšā Verstapenam, taču kvalifikācijas uzvarētājs pirmajā līkumā bremzēja vēlāk un pa ārmalu drosmīgi atguva zaudēto. Peress tikmēr bija apdzinis Karlosu Saincu un pakāpies uz trešo pozīciju.

Jau starta taisnē pēc sadursmes ar Fernando Alonso saslīdēja Sebastians Fetels, kurš pats bija uztriecies konkurentam virsū. Saincs pirmajā aplī slapjajā trasē saslīdēja un pie visai liela ātruma piedzīvoja avāriju. Saslīdēja arī Guanju Žou, gan noturoties uz asfalta. Sainca avārijas rezultātā trasē tika izmests reklāmas plakāts, ko līdzi uz savas formulas paķēra Pjērs Gazlī. Alekss Albons tikmēr piestāja trases malā tehniskas problēmas dēļ. Lietus kļuva spēcīgāks un tiesneši pieņēma lēmumu cīņu apturēt.

Gazlī pēc atgriešanās boksos bija manāmi satraukts un gāja skaidroties ar savas komandas pārstāvjiem. Izrādās, ka viņš trasē bija sastapies ar uz tās izbraukušu evakuācijas transportu, bet par to nebija iepriekš informēts. Sportists bija pamatīgi aizkaitināts un sacīja, ka varēja aiziet bojā. Nevar aizmirst, ka ne tik tālā pagātnē, pēc uztriekšanās traktoram, nāvējošas traumas šajā trasē guva Žils Bjanki.

Verstapens uzvar un izcīna otro titulu

Sacīkstes atsākās pēc vairāk nekā divām stundām, restartu pilotiem veicot aiz drošības mašīnas. Verstapens slapjajā trasē droši noturēja pirmo pozīciju pār Leklēru un Peresu, bet šoreiz pirmie apļi pagāja bez incidentiem.

Daži braucēji izlēma riskēt un ātri vien devās boksos pēc pārejas tipa riepām. Tas izrādījās pareizs solis un arī līderi sekoja šim piemēram. Miks Šūmahers visilgāk trasē izlēma palikt ar slapjā laika riepām, uz mirkli pat nokļuva vadībā, bet pēc tam, veicot savu pitstopu, atkrita uz pašām beigām. Viņa cerība bija, ka īstajā brīdī trasē izbrauks drošības mašīna, taču risks šoreiz neattaisnojās.

Sacīkšu turpinājumā Verstapens iekrāja lielu pārsvaru pār Leklēru, kurš savukārt turējās drošā atstatumā no Peresa. Luiss Hamiltons ilgi vajāja Estebanu Okonu, cerot pacelties uz ceturto vietu. Daudzu apļu garumā viņam tas neizdevās. Tikmēr cīņā par sesto vietu Alonso nesekmīgi vajāja Fetelu, pēc tam sāka atpalikt un astoņas minūtes pirms finiša nolēma braukt pitstopā.

Verstapens vairāk nekā pārliecinoši aizbrauca pretī uzvarai, kas viņam ir jau 12. šajā sezonā. Tikmēr Peress sacīkšu beigu daļā bija noķēris Saincu, bet pēc cīņas vairāku apļu garumā garām tā arī netika. Tuvojoties finišam, Leklērs kļūdījās un noīsināja priekšpēdējo līkumu, bet pēc tam nobloķēja Peresu. Ātri vien tiesneši viņam piešķīra piecu sekunžu sodu, kā rezultātā pie otrās vietas tika Peress.

Tas arī nozīmēja, ka pēc punktiem Verstapens jau šodien ir nodrošinājis titulu. Viss gan notika neskaidros apstākļos. FIA paziņoja, ka piešķirs pilotiem pilnos punktus, neskatoties uz tikai 28 veiktiem apļiem. Ja ne tā, Verstapens vēl par čempionu nebūtu kļuvis.

Hamiltons tikmēr nespēja uzveikt Okonu, kurš finišēja ceturtajā vietā. Fetels, kuram šī trase ir īpaši mīļa, finišēja sestais, sasniedzot atkārtotu šīs sezonas labāko rezultātu. Rasels bija aizcīnījies līdz septītajai vietai, bet Alonso ar svaigākām riepām viņu īsi pirms finiša apdzina. Pirmos punktus šosezon ar devīto vietu guva Nikolā Latifi, pirmo desmitnieku noslēdza Lando Noriss.

Tagad F1 čempionātā divu nedēļu pārtraukums, bet nākamais posms notiks 23. oktobrī ASV, Ostinas trasē.

Japānas GP rezultāti:

F1 kopvērtējums: