Nedēļas nogalē Hokenheimas trasē tika aizvadīts Vācijas salonautomobiļu čempionāta (DTM) noslēdzošais posms. Pirmajā braucienā notika vairākas smagas avārijas, bet otrajā braucienā tika noskaidrots 2022. gada čempions. Titulu izcīnījis DĀR pārstāvis Šeldons van der Linde, kurš spraigā cīņā pārspēja Lukasu Aueru.

Sezonā tika aizvadīti astoņi posmi, katrā pa diviem braucieniem. DTM sacensības notika ne tikai Vācijā, bet arī Portugālē, Itālijā, Beļģijā un Austrijā. Čempionāta izšķirošās cīņas tradicionāli risinājās Hokenheimā.

Pirmajā braucienā uzvaru izcīnīja austrietis Lukass Auers, bet Van der Linde guva otro vietu. Tobrīd viņa pārsvars pār Aueru kopvērtējumā bija nieka divi punkti. Viss izšķīrās otrajā braucienā, kur uzvarēja Marko Vitmans, Auers palika vien septītais, bet “Schubert Motorsport” komandu pārstāvošais Van der Linde finišēja trešais un pirmo reizi karjerā kļuva par DTM čempionu.

Šeldons van der Linde šogad startēja ar “BMW M4 GT3” sacīkšu auto, izcīnīja trīs uzvaras un sešus pjedestālus. DTM viņš startē ceturto gadu, bet iepriekš augstākais rezultāts bija sestā vieta 2020. gada sezonā. Kopvērtējumā dienvidāfrikāņu pilots šosezon pārspējis ar “Mercedes-AMG GT3 Evo” startējušo Aueru par 13 punktiem, bet trešajā vietā čempionātu noslēdzis vācietis Renē Rasts ar “Audi R8 LMS Evo II”. Ražotāju ieskaitē pie titula tikusi “Audi” rūpnīca.

Debijas sezonu DTM aizvadījis kādreizējā “Formula 1” braucēja Ralfa Šūmahera dēls Deivids, tiesa gan, bez lieliem sasniegumiem. Viņš bija viens no pilotiem, kurš sestdien Hokenheimā piedzīvoja pamatīgu avāriju. Pēc restarta, tuvojoties astotajam līkumam, Šūmahers nesadalīja trasi ar Tomasu Preiningu, abiem lielā ātrumā ietriecoties barjerā. Cieta arī citi, jo īpaši Deniss Olsens, no kura uzliesmojušās mašīnas pat tika izmests motors. Vairāki piloti piedzīvoto avāriju rezultātā svētdien uz starta nedevās.

2022. gada DTM kopvērtējums: