Svētdien Japānā par divkārtēju F1 čempionu kļuvušais Makss Verstapens atzinis, ka situācija ar piešķirtajiem punktiem raisījusi lielas neskaidrības. Vēl sniedzot interviju pēc finiša viņš nav pat nojautis, ka tituls jau izcīnīts. “Red Bull” komandas boss Kristians Horners uzskata, ka noteikumi attiecībā uz punktu piešķiršanu būtu jāuzlabo.

Verstapens bijis pārsteigts par pavērsienu

Jau ziņojām, ka Verstapens uzvarēja saīsinātajā Japānas F1 posmā slapjā trasē, taču tikai kādu laiku pēc finiša kļuva zināms, ka viņš kļuvis par šīs sezonas čempionu. Neskatoties uz tikai virs 50% veikto distanci, pirmajam desmitniekam tika piešķirti pilni punkti. Savukārt “Ferrari” pilots Šarls Leklērs jau pēc finiša saņēma piecu sekunžu sodu par līkuma noīsināšanu, kā rezultātā otrā vieta tika piešķirta Verstapena komandas biedram Serhio Peresam. Ja abu pilotu pozīcijas netiktu samainītas vietām, Verstapenam vēl nebūtu pieticis punktu, lai varētu svinēt titula izcīnīšanu.

“Sacensību laikā man nebija nekādas nojausmas, ko viņi izlems attiecībā uz punktiem,” sacīja Verstapens. “Galvenais mērķis bija uzvarēt šajā sacīkstē. Kad šķērsoju finišu, nodomāju, ka aizvadīta lieliska sacīkste, sasniegti labi punkti, bet vēl neesmu nodrošinājis titulu. Sniedzot interviju, mani mehāniķi pēkšņi sāka priecāties un es nesapratu, kas notiek. Tad uzzināju, ka Serhio ir otrajā vietā, bet aizvien nesapratu, vai mums piešķīra pilnus punktus vai tikai pusi, jo nezinu, kā viņi to dara. Pie manis pienāca FIA mediju delegāts un pateica, ka esmu pasaules čempions. Sākām svinēt, bet daži atpūtas istabā man pēc tam sacīja, ka tomēr pietrūkst viena punkta. Tas viss bija pavisam savādi. Taču beigās punktu tomēr pietika un atkal sapratu, ka jau esmu čempions.”

Par to, kāpēc Japānas GP izcīņā tika piešķirti pilni punkti, lai gan tika veikti tikai 28 apļi, rakstījām jau vakar. Jaunie noteikumi nosaka, ka punktu samazināšana atkarībā no veiktās distances attiecas tikai uz tām sacīkstēm, kas tiek apturētas un nevar turpināties. Šajā gadījumā tās turpinājās pēc vairāk nekā divu stundu pārtraukuma un noslēdzās, kad bija beigusies sacensībām paredzēto trīs stundu laika atskaite.

“Ja godīgi, mani neuztrauc, ka situācija bija diezgan mulsinoša,” saka divkārtējais F1 čempions Verstapens. “Man tas pat šķiet smieklīgi, jo galu galā tas nekādi nemaina sasniegto rezultātu. Kad finišēju [un Leklērs vēl nebija saņēmis sodu], man nebūtu pieticis punktu titulam arī tad, ja visi zinātu, ka tiks piešķirti pilni punkti. Arī pie tāda scenārija viss būtu līdzīgi.”

Horners uzskata, ka pieļauta kļūda punktu piešķiršanas noteikumos

Daudzi pēc sacīkstēm atzina, ka punktu piešķiršanas noteikumus vajadzētu pārskatīt. Arī “Red Bull” komandas boss Kristians Horners uzskata, ka veiktās izmaiņas bijušas nepilnīgas. Tās tika pieņemtas pēc skandalozā 2021. gada posma Beļģijā, kas noslēdzās jau pēc dažiem pirmajiem apļiem pavadītiem aiz drošības auto.

“Domāju, ka viņi pieļāva kļūdu,” veiktās izmaiņas noteikumos komentē Horners. “Skaidri redzams, ka noteikumi nav uzlaboti pietiekami. Mums visiem bija radies spēcīgs iespaids, ka tikai aizvadot 75% no sacīkstes tiks piešķirti pilni punkti. Līdz ar to domājām, ka mums nepietiek viena punkta. Galu galā visu izšķīra Serhio cīņa ar Šarlu. Jūs redzējāt, cik pārsteigts par titulu bija Makss, cik pārsteigta bija visa komanda. Bet šis ir brīnišķīgs pārsteigums.”

Sacensību oficiālais video apskats >>