Vācijas autoražotājs “Audi” šī gada laikā gatavojas oficiāli paziņot, ar kuru komandu sadarbosies, uzsākot dalību F1 pasaules čempionātā 2026. gada sezonā. Tāpat zināms, ka “Audi” veidos paši savu jauno braucēju attīstības programmu.

Neoficiāli zināms, ka “Audi” sadarbosies ar “Sauber” komandu, kas šobrīd startē kā “Alfa Romeo Racing”, taču šo statusu zaudēs jau pēc gada. Tiek baumots, ka līgumu abas puses jau parakstījušas un tas ietver 75% komandas nonākšanu “Audi” īpašumā.

“Audi” F1 projekta vadītājs Adams Beikers pagaidām vēl nav gatavs šo informāciju apstiprināt, taču oficiālu paziņojumu sola tuvāko mēnešu laikā.

“Projekta konceptam apsveram dažādas iespējas,” preses konferencē Madridē sacīja Beikers. “Ar kuru komandu mēs sadarbosimies, paziņosim šī gada laikā. Tad arī izskaidrosim, kā šī sadarbība notiks. Esam sapratuši, ko mums vajag no ideāla partnera, lai ar tā palīdzību nākotnē varētu gūt panākumus.”

Beikers jau izteicies, ka “Audi” mērķis ir trīs gadu laikā pēc dalības uzsākšanas izcīnīt pirmās uzvaras.

“Mēs saprotam šī izaicinājuma mērogu, bet gribam parādīt, ka varam gūt panākumus,” viņš saka. “Padomes locekļi zina, cik tas ir liels projekts un, kādi izaicinājumi sagaida. Mums patiktu būt starp līderiem jau no paša sākuma, bet ir jābūt reālistiem. Tādā pozīcijā, lai varētu uzvarēt sacīkstēs, gribam nonākt trīs gadu laikā. Noteikumi ir mainījušies, visiem ir finansiālie ierobežojumi. Situācija ir daudz savādāka nekā agrāk, kad dažām komandām varēja būt priekšrocības. Šajā ziņā trīs gadi ir reāls uzstādījums.”

Beikers arī atzīst, ka nav jēgas steigties pilotu jautājumā, jo vēl nav zināms, kāda būs situācija pēc vairākiem gadiem. Toties jau tagad zināms, ka “Audi” veidos savu jauno braucēju attīstības programmu.

“Interese ir liela, bet vēl ir trīs ar pusi gadi, kas ir daudz, un pilotu tirgū var notikt lielas pārmaiņas,” skaidro Beikers. “Mums būs sava jauno braucēju programma, simulators un strādāsim pie pilotu attīstīšanas. Vairāk stāstīsim vēlāk. Būtu ļoti interesanti, ja viens no pilotiem būtu veterāns. Šādu iespēju mēs arī izskatām.”

Pirmais F1 dzinējs, kas šobrīd jau tiek izstrādāts, tikšot iedarbināts šī gada beigās. Vēl gan nav zināms, vai “Audi” savus motoru piegādās arī citām komandām. Šobrīd Vācijā, Noiburgas rūpnīcā arī sākts darbs pie elektriskajām komponentēm un šasijas izstrādes. Šobrīd pie F1 projekta strādā ap 130 cilvēkiem, bet plāns paredz, ka vēlāk darbinieku skaits pārsniegs 300.