Lai Miks Šūmahers paturētu vietu “Haas” sastāvā uz 2023. gada sezonu, viņam nākamo posmu laikā jāizcīna punkti, paziņojis komandas īpašnieks Džīns Hāss. Tikmēr Ginters Steiners paudis, ka Šūmahers kā pilots šosezon ir progresējis.

Uz vietu “Haas” vienībā pretendē arī Niko Hilkenbergs, kurš jau vairākus gadus ir bez pamatsastāva vietas kādā no F1 komandām. Tāpat tiek piesaukts Daniels Rikjardo, kurš pēc šīs sezonas vairs nebūs “McLaren” pilots, taču pats sportists jau paziņojis, ka nākamgad visticamāk uz starta F1 čempionātā nebūs redzams un mērķē atgriezties aiznākamajā sezonā.

Šūmahers dažkārt demonstrējis, ka ir kļuvis ātrāks un stabilāks, par ko arī liecina izcīnītie punkti divos šīs sezonas posmos. Tomēr sekmīgs sniegums mijas ar blāvām sacīkstēm un arī avārijām, līdz ar to viņa vieta “Haas” rindās nav droša. Džīns Hāss atzinis, ka no paša vācieša atkarīgs, vai ar viņu kontrakts tiks pagarināts.

“Pašlaik mēs vienkārši nogaidām,” sacīja amerikāņu uzņēmējs. “Mums vajag, lai Miks pārved punktus. Šobrīd dodam viņam iespējami daudz laika, lai redzētu, uz ko viņš ir spējīgs. Ja viņš grib palikt ar mums, viņam jāparāda, ka viņš var izcīnīt vairāk punktus. Uz to mēs šobrīd gaidām.”

No 20 pilotiem, kuri šogad aizvada pilnu F1 sezonu, Šūmahers ierindojas 16. pozīcijā. Punktus viņam izdevās sasniegt Lielbritānijā un Austrijā, bet pēdējās septiņas sacīkstes atkal bijušas “sausā”. Krietni pieredzējušākais komandas biedrs Kevins Magnusens tikmēr šogad “Top 10” finišējis piecas reizes, bet arī palicis bez punktiem iepriekšējos septiņos posmos pēc kārtas.

“Haas” komandas vadītājs Ginters Steiners tikmēr atzinis, ka Šūmahera izredzes tikt pie jauna līguma ir samērā labas. Sportistam turklāt ir viena liela priekšrocība – viņš strādā komandā jau divus gadus.

“Ja tu strādā ar kādu kopā divus gadus, tā ir priekšrocība,” izteicies Steiners. “Tas ir labāk nekā piesaistīt kādu jaunu pilotu, jo, kā vienmēr esmu uzsvēris, mācīties šeit nav laika. Tāpēc arī atsākām sadarbību ar Kevinu, jo viņš pie mums jau bija startējis. Gadu viņš izlaida, bet pazīst komandā visus, un tā vienmēr ir priekšrocība. Miks pēdējā laikā vairs īpaši nav nodarījis lielus bojājumus mašīnai vai ko tādu, kā arī ir izcīnījis punktus. Ja tu negūsti mācības un neattīsties kā pilots, punktus nespēsi izcīnīt.”