“Ferrari” komanda pieņēmusi lēmumu uz šonedēļ gaidāmo F1 čempionāta posmu ASV piešķirt savam pilotam Šarlam Leklēram jaunu dzinēju. Tas nozīmē, ka braucējam nāksies samierināties ar starta vietu sodu.

Leklērs izmantos jau sesto motoru šajā sezonā un viņam nāksies startēt par piecām pozīcijām zemāk nekā kvalifikācijā izcīnītā starta vieta, vēsta “Motorsport.com” itāļu versija.

Zināms, ka pie uzlabotās motora versijas šogad tiks vien Leklērs, kamēr Karlosam Saincam nāksies pagaidīt līdz nākamajam gadam, teikts publikācijā.

Iemesls lēmumam izmantot jaunu motoru gan neesot saistības ar tā nolietojumu vai bažām par iespējamām tehniskām problēmām. Pēdējās četrās sacīkstēs “Ferrari” grib izmēģināt uzlabotu dzinēja versiju. Tajā tikšot izmantoti risinājumi, kas uzlabos tā izturību. Ja jauninājumi izrādīsies sekmīgi, pēc tam tie tiks izmantoti nākamajā sezonā.

Arī citas komandas sezonas atlikušajos posmos izmēģinās dažādus risinājumus, lai pēc tam tos jau pilnvērtīgi varētu pielietot 2023. gada sezonā. Ostinas trasē pēdējos uzlabojumus savām mašīnām šosezon ieplānojusi “Mercedes” vienība un tie galvenokārt būs saistīti ar aerodinamiku. Komandas vadība izteikusies, ka rezultātiem būs svarīga, bet ne primārā primārā nozīme – galvenais izmantot iespēju labāk sagatavoties nākamajai sezonai.

Kvalifikācijas sākums ASV gaidāms naktī no sestdienas uz svētdienu plkst. 1:00 pēc Latvijas laika, bet sacensību sākums tiks dots svētdien plkst. 22:00.